Zmiany w "Dzień Dobry TVN". Wiemy, czego mogą spodziewać się widzowie

2022-02-28 15:41

"Dzień Dobry TVN" to popularny magazyn poranny, który oglądają setki tysięcy osób. Poza rozmowami o kulturze, lifestyle’u, modzie, kuchni i zdrowiu, tej pory jego głównym celem było szerzenie świadomości na temat problemów społecznych. Teraz program ma mieć również charakter interwencyjny i nieść aktywną pomoc.

Zmiany w Dzień dobry TVN.

i

Autor: Instagram/@dziendobrytvn, Facebook Dzień Dobry TVN

"Dzień Dobry TVN" to jeden z najpopularniejszych porannych programów telewizyjnych w Polsce. Jego trzon stanowią rozmowy z zaproszonymi gośćmi. Poza tym stałymi elementami są relacje reporterów, kącik kulinarny, prognoza pogody oraz cykliczne bloki. Najbardziej znanymi prowadzącymi programu są Dorota Wellman (61 l.), Marcin Prokop (45 l.), Anna Kalczyńska (46 l.), Filip Chajzer (38 l.) oraz Małgorzata Ohme (43 l.). Niecały tydzień temu na antenie "DDTVN" wyemitowany został spot ramówkowy stacji na wiosnę 2022. Stacja przygotowała dla widzów wiele nowości oraz nieco odświeżyła starsze formaty. Duże zmiany dotknęły "Dzień Dobry TVN", który będzie teraz działał również w charakterze interwencyjnym. Wcześniej program omawiał problemy społeczne i szerzył wiedzę oraz świadomość na ich temat. Obecnie będzie niósł aktywną pomoc. W ramach projektu #DzieńDobrywPolsce, reporterzy mają jeździć do osób potrzebujących wsparcia, aby nie tylko przybliżyć widzom ich historię, ale także udzielić niezbędnej pomocy. Zmiany skomentowała m.in. Małgorzata Ohme:

Telewizja często pomaga. Jeżeli zgłaszamy temat, który nikogo nie obchodzi: burmistrza, panią sprzątającą, panią dyżurną i nagle trafia to do "Dzień dobry TVN", to momentalnie to wszystko się zmienia.

Pozytywnie o zmianach w formacie programu wypowiedziała się również Dorota Wellman:

Mamy być telewizją blisko ludzi i do tej pory staraliśmy się, żeby tak było, ale teraz będziemy jeszcze bardziej. Będziemy interweniować w ważnych, społecznych sprawach. Jechać tam, gdzie będziemy potrzebni i pokazywać problemy.

Widzowie będą mogli zgłaszać propozycje interwencji drogą mailową lub za pomocą hasztagu #DzieńDobrywPolsce, który należy umieścić pod postem w mediach społecznościowych.

A co wy sądzicie o nowym charakterze "Dzień Dobry TVN"? Zobacz w naszej galerii, jak zmieniali się prowadzący "DDTVN"!

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki