Obowiązywał strój militarno-patriotyczny. Większość uczestników spotkania ubrała się zgodnie z wyznaczonym kanonem. Wszystko dlatego, że w książce opisywana jest pierwsza wojna światowa, odzyskanie niepodległości i Powstanie Wielkopolskie. Oficjalną rozmowę z Aldoną Wleklak na temat „Sagi niewoli” przeprowadziła dziennikarka Magdalena Kuszewska, a fragmenty czytała Laura Breszka, która użyczyła też swojego głosu do audiobooka „Sagi niewoli”.
Gratulacje Aldonie Wleklak, złożyli, m.in.: Anna Jurksztowicz, Anna Popek, Sylwia Gliwa, Paulina Koziejowska, Rafał Grabias, Kris Florek, Dorota Szczepańska, Ksenia Chlebicka.
Po oficjalnej części premiery goście zostali zaproszeni na bankiet z wielkopolskimi przysmakami: gzik, chleb ze smalcem, szynka, placek drożdżowy.
O czym jest książka „Saga niewoli 1914-1933”?
Fascynująca i wciągająca saga rodzinna z Wielkopolski. To kontynuacja losów Jakuba i Anny z Radomicka. W pierwszej części pożegnaliśmy się z bohaterami w momencie wybuchu I wojny światowej. Druga część obejmuje lata 1914-1933, akcja rozgrywa się na froncie wschodnim i w Wielkopolsce. W książce poruszono wiele ważnych wątków historycznych, społecznych i politycznych tamtych czasów. Jest też sporo ciekawostek związanych z regionem, gdzie mieszkają bohaterowie. Tę opowieść napisało samo życie.
Gdzie można ją dostać?
Tom drugi "Sagi niewoli" można nabyć klikając, m.in. >>>TU