Sala operacyjna: Waga ciężka. Szokujące przemiany osób otyłych!
Serial dokumentalny „Sala operacyjna: Waga ciężka” przedstawia szokujące historie oraz przemiany osób chorobliwie otyłych. Bohaterowie „Sali operacyjnej” zdecydowali się na zabieg zmniejszenia żołądka. Widzowie mogą zobaczyć na bieżąco przemiany oraz operacje, podczas których dzieje się cała magia, a uczestnicy odzyskują zdrowie, siłę oraz chęci do życia.
Sala operacyjna: Waga ciężka, Artur Szablewski
Artur Szablewski to uczestnik pierwszej edycji serialu "Sala operacyjna". W tym sezonie będzie motywacją dla jego obecnych uczestników. Efekty, które widać na zdjęciu, powstały po półtora roku od przejścia operacji zmniejszenia żołądka. Artur w serialu "Sala operacyjna: Waga ciężka" pomoże między innymi Emilowi, aby oprócz przemiany fizycznej, mógł się poczuć ze sobą dobrze również w swoim wnętrzu.
foto: Fokus TV
Sala operacyjna: Waga ciężka, Emil
Emil, mieszkający nieopodal Tomaszowa Lubelskiego, ma dwadzieścia jeden lat i jest otyły już od wczesnego dzieciństwa. Liczba, która pojawia się, gdy ten młody chłopak staje na wadze, wynosi dokładnie 209 kilogramów. Masa jego ciała jest tak duża, że gdy siedzi przy komputerze, korzysta z fotela samochodowego - który jako jedyny wytrzymuje ciężar Emila. Do tak złego stanu zdrowia doprowadziły go obfite posiłki jego mamy Eli oraz napędzane rosnącą wagą przesiadywanie przy komputerze. Chłopak stopniowo wycofywał sie z życia towarzyskiego, ponieważ w internecie nikt go nie oceniał.
foto: Fokus TV
Sala operacyjna: Waga ciężka, Ela - mama Emila
Kolejną uczestniczką serialu "Sala operacyjna: Waga ciężka" jest Elżbieta, mama Emila. Odkąd pięćdziesięciolatka straciła pracę, zaczęła przesiadywać w kuchni. Robiąc pokaźne posiłki dla swojego ukochanego syna, nie wiedziała, że doprowadza zarówno siebie, jak i jego do bardzo niebezpiecznej wagi zagrażającej życiu. Ela waży 139 kilo i wraz z synem postanowili zmienić swoje życie i poddać się operacji zmniejszenia żołądka.
foto: Fokus TV
Sala operacyjna: Waga ciężka, Emil i Ela
Sala operacyjna: Waga ciężka, Emil i jego mama Ela
foto: Fokus TV
Sala operacyjna: Waga ciężka, Karolina
Karolina ma 34 lata, mieszka w Warszawie, na "koncie" posiada 129 kilogramów i pracuje w agencji modelek. Przez niemożność opanowania ogromnego łaknienia, zdecydowała poddać się operacji zmniejszenia żołądka. Chociaż zawodowo doradza dziewczynom w sprawach diety, jej nie miał kto pomóc - zresztą trudno jest dbać o utrzymanie wagi kobiecie, która dużo pracuje i jednocześnie wychowuje synka, Maćka. O ile na pierwszy rzut oka wydaje się być osobą bez kompleksów, w środku chętnie wróciłaby do czasów, gdy ważyła kilkadziesiąt kilogramów mniej. Jej decyzją nie kierowało jednakże wyłącznie pragnienie posiadania szczupłej sylwetki. Definitywną decyzje podjęła, gdy zaczęła mieć problemy z kręgosłupem.
foto: Fokus TV
Sala operacyjna: Waga ciężka, Bożena
Przed nami kolejna para rodzic-dziecko, która zdecydowała sie wspólnie zawalczyć z otyłością w sposób chirurgiczny. Tym razem to kobiecy duet: na zdjęciu Bożena, matka Olgi, którą przedstawimy za moment. Chociaż ważąca 121 kilo kobieta jest osobą aktywną, ponieważ prowadzi gospodarstwo agroturystyczne i wyjeżdża na różne wczasy odchudzające, to gubi ją nocne podjadanie. Wraz z córką również zdecydowały się na operację zmniejszenia żołądka.
foto: Fokus TV
Sala operacyjna: Waga ciężka, Olga
Oto Olga, córka Bożeny. Ma trzydzieści lat i waży 103 kilogramy. Jako dziecko trenowała sztuki walki, które na które z ubiegająctymi latami przestała mieć czas. W efekcie, chociaż nigdy nie była szczupła, dużo przytyła. Ma silny charakter, tak samo, jak jej mama. Często pomaga Bożenie w gospodarstwie. Postanowiła dać wsparcie rodzicielce i przejść operację wraz z nią.
foto: Fokus TV
Sala operacyjna: Waga ciężka, Bożena i Olga
Sala operacyjna: Waga ciężka, Bożena i Olga
foto: Fokus TV
Sala operacyjna: Waga ciężka, prof. dr hab n. med. Krzysztof Paśnik
Za wszystkie te operacje odpowiada pionier w chirurgicznym leczeniu otyłości w Polsce, prof. dr hab n. med. Krzysztof Paśnik. Postać godna podziwu, ponieważ przeprowadza około trzystu takich operacji rocznie.
Jest Kierownikiem Kliniki Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej, Metabolicznej i Torakochirurgii w Centralnym Szpitalu Klinicznym MON Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Pełni również funkcję Przewodniczącego Polskiego Towarzystwa Chirurgicznego.
Uwaga, następne zdjęcia w tej galerii mogą przeszkadzać bardzo wrażliwym czytelnikom.
foto: Fokus TV
Sala operacyjna: Waga ciężka
Operacje pokazane w serialu są kręcone w czasie ich trwania. Nie jest to serial paradokumentalny, gdzie wszystko jest wyreżyserowane. Serial "Sala operacyjna" pokazuje faktyczny przebieg zabiegu.
foto: Fokus TV
Sala operacyjna: Waga ciężka
Operacja zmniejszenia żołądka jest tzw. operacją z działu chirurgii bariatrycznej, czyli chirurgii zajmującej się leczeniem otyłości. Takie zabiegi wykonuje sie zazwyczaj bez użycia skalpela, czyli metodą laparoskopową. Wskazaniem do wyżej wymienionego zabiegu jest wskaźnik masy ciała, BMI, wynoszący ponad 40.
foto: Fokus TV
Sala operacyjna: Waga ciężka
Sala operacyjna: Waga ciężka
foto: Fokus TV
Zamknij reklamę za s.
X
Zamknij reklamę
...