- Nasze obchody to hołd, który pragniemy złożyć bohaterskiej stolicy. Tegoroczne propozycje kierujemy do całych rodzin, tak aby wspólnie podziękować za wolność. Pamiętamy również o tych, którzy potrzebują pomocy, dlatego będziemy również kwestować m.in. na rzecz chorej na neubroblastomę 7-letniej Gabrysi oraz na ekshumację i identyfikację Żołnierzy Wyklętych – mówi Adam Zawadzki ze Społecznego Komitetu „Dziękujemy za Wolność"
Obchody rozpoczną się już w piątek. O godz. 20 w Mjuzik Pub 9 (ul. 11 Listopada 2) odbędzie się koncert jazzowy „Dziękujemy za Wolność". Program na sobotę otworzą o godz. 11 warsztaty muzyczne w mińskiej bibliotece przy ul. Piłsudskiego 1a. Następnie o godz. 17 mieszkańcy zbiorą się przed pomnikiem Szarych Szeregów w parku miejskim. Po minucie ciszy ulicami miasta ruszy masa rowerowa. Przed godz. 18 również na terenie biblioteki miejskiej rozpoczną się rekonstrukcje historyczne. Około godz. 20 usłyszymy powstańcze piosenki. Godzinę później otwarta będzie wystawa poświęcona powstańczemu zrywowi. Uroczystości zakończy wieczorny pokaz filmu „Fajna ferajna".
- Cieszymy się, że do realizacji naszych planów w tym roku pozyskaliśmy tylu różnych mecenasów, partnerów i patronów medialnych. Ich pomoc i zaangażowanie pokazuje, że lokalne inicjatywy społeczne mogą wyjść poza granice naszego miasta czy powiatu. Serdecznie zapraszamy 31 lipca i 1 sierpnia wszystkich, którzy chcą podziękować za wolność. Zróbmy to razem – zachęca organizator. Obchodom patronuje „Super Express".
Zobacz: Kardynał Nycz udzielił warszawiakom dyspensy na jedzenie mięsa w rocznicę Powstania Warszawskiego