Piotr Semka już jako nastolatek się wyróżniał. Przeciwko komunistom zaczął protestować w wieku 15 lat. Jako licealista zyskał sporą popularność w antyrządowym środowisku związanym z Gdańskiem. 56-letni dziś Piotr Semka w 1985 roku ukończył prestiżowe III Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Westerplatte, zwane w Trójmieście "Topolówką". Absolwentami tej szkoły poza Piotrem Semką są m.in. poeta Wojciech Wencel, aktorka Dorota Stalińska i szef TVP Jacek Kurski. Po uzyskaniu średniego wykształcenia Piotr Semka trafił na KUL, gdzie ukończył studia historyczne. Jako student kontynuował antykomunistyczną działalność w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów (NZS), za często trafiał do aresztu. W 1989 roku przed częściowo wolnymi wyborami parlamentarnymi Piotr Semka wspierał kampanię wyborczą KPN.
Piotr Semka w telewizji i w prasie
Mając już spore doświadczenie dziennikarskie, Piotr Semka w 1991 roku trafił do TVP, gdzie prowadził m.in. (wspólnie z Jackiem Kurskim) program "Refleks". W późniejszych latach dziennikarz związany był z takimi tytułami prasowymi jak: "Gazeta Polska", "Dziennik". "Rzeczpospolita" czy "Do Rzeczy".
ZOBACZ TAKŻE: Dramatyczne informacje o pracy pana Tymoteusza, syna Beaty Szydło. "To się nie udało"
Piotr Semka książki
Piotr Semka dał się też poznać jako autor książek. Najbardziej znana to "Lewy czerwcowy", którą napisał wspólnie z Jackiem Kurskim. Na jej bazie powstał słynny kontrowersyjny film "Nocna zmiana" opowiadający o kulisach odwołania rządu Jana Olszewskiego. Piotr Semka jest także autorem takich publikacji jak: "Lech Kaczyński Opowieść Arcypolska", "Za, a nawet przeciw. Zagadka Lecha Wałęsy" czy "My, reakcja. Historia emocji antykomunistów 1944-1956".
Piotr Semka koronawirus
We wtorek, 24 marca, na Twitetrze gruchnęła wiadomość o tym, że Piotr Semka zachorował na koronawirusa i trafił po respirator (CZYTAJ O TYM TU). Do modlitwy za zdrowie dziennikarza przyłączył się m.in. Mateusz Morawiecki (ZOBACZ TU).