Koronawirus

i

Autor: Archiwum serwisu Koronawirus w Polsce. Ile jest jest dziś zakażeń?

Wariant Delta w Polsce. Kiedy czwarta fala? Jest dokładna data

2021-06-29 9:49

Wariant Delta w Polsce co prawda na razie nie jest dominującą mutacją, ale naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego ostrzegają, że czwarta fala koronawirusa w naszym kraju to już tylko kwestia czasu. Eksperci zachęcają do szczepień, dzięki którym ewentualna czwarta fala koronawirusa może być łagodniejsza niż poprzednie.

Wariant Delta jest teraz największym źródłem zakażeń w Wielkiej Brytanii oraz w Rosji. Nic więc dziwnego, że polskie władze robią co mogą, by uniknąć czwartej fali koronawirusa w Polsce. Politycy na każdym kroku podkreślają jak ważne jest przyjęcie szczepionki i podkreślają, że na jesieni przyjęcie preparatu przeciwko Covid-19 może być płatne. Tymczasem naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego przewidują, że czwarta fala koronawirusa w Polsce może się pojawić w Polsce w połowie września. Wszystko zależy od tego, ile osób będzie zaszczepionych oraz ile do tego momentu będzie już po zakażeniu. - Nawet jeżeli będziemy chorowali to będziemy chorowali lżej. Choroba Covid-19 z latami upodobni się do grypy - ocenia szef zespołu covidowego UW dla RMF FM.

Nowy spot zachęcający do szczepienia na koronawirusa

Nieco bardziej pesymistyczne przewidywania przedstawił Adam Niedzielski. Jego zdaniem, czwarta fala koronawirusa może dotrzeć do Polski już w połowie sierpnia. Minister zdrowia opisał to w rozmowie z Jackiem Prusinowskim w programie "Sedno sprawy" w Radiu Plus.