3 maja to Święto Konstytucji już od 1971 r. Nie zawsze jednak można je było obchodzić. Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, w 1918 r. Sejm przywrócił to święto. Władze zakazywały obchodzenia Święta Konstytucji także od 1944 do 1990 r. 2 maja obywatele musieli zdejmować flagi, tak aby 3 maja nie było ich widać.
3 maja to dzień wolny od pracy. Obchodzi się go w całej Polsce, poprzez organizowanie różnych wydarzeń patriotycznych.
W Warszawie Prezydent Bronisław Komorowski otworzy w Galerii Kordegarda ekspozycję „Duma Rzeczypospolitej”. 3 maja będziemy mieli możliwość zobaczenia także oryginalnej Konstytucji z 1791 roku.
Jedną z imprez w czwartek 3 maja organizują Łazienki Królewskie. W pierwszej części dnia zaplanowano warsztaty rodzinne, na których uczestnicy będą przygotowywali kotyliony.
3 MAJA - ŚWIĘTO KONSTYTUCJI. Co to za ŚWIĘTO. Skąd się wzięło, ZNACZENIE, jak się je obchodzi
3 Maja obchodzimy Święto Konstytucji. Święto to zostało wprowadzone na pamiątkę uchwalenia przez Sejm Wielki Konstytucji 3 Maja w 1971 r. Dzień ten został uznany za święto już 5 maja 1971 roku. Od 1946 roku świętowanie tego dnia było zakazane przez władze aż do roku 1990. Tego dnia mamy wolne od pracy. 3 maja w Warszawie będzie możliwość zobaczenia oryginalnej Konstytucji z 1791 roku.