Komary w Polsce mogą przenosić groźne choroby!

i

Autor: - Komary w Polsce mogą przenosić groźne choroby!

5 domowych sposobów na komary i meszki

2018-05-07 12:34

Podczas majówki pojawiły się pierwsze komary i meszki. Te uciążliwe owady uprzykrzają nam spędzanie wolnego czasu. Zobacz, jak można ich się pozbyć stosując domowe sposoby. By odstraszyć natrętne komary i meszki wystarczy naprawdę niewiele. Gdy nie mamy pod ręką chemicznych specyfików, ratunkiem może być kilka popularnych roślin i przypraw. Pomoże nam także wódka.

Komary i meszki uwielbiają obecność kwiatów i zbiorników wodnych. Nie zawsze możemy jednak wybrać takie miejsce, które nie jest naturalnym środowiskiem tych insektów. Wtedy pomoga nam proste, domowe sposoby. Komary i meszki przyciąga przede wszystkim wysoka temperatura i zapach ludzkiego potu. By go zniwelować powinniśmy brać witaminę B1. Warto w ogródku lub na balkonie, gdzie przebywamy mieć pod ręką olejki eteryczne i kilka popularnych roślin. Warto także pamiętać o odpowiednim ubrabiu.

5 naturalnych sposobów na pozbycie się komarów i meszków:

1. Odzież ochronna - długie spodnie, bluza z rękawami i kapturem, skarpetki zakrywające kostkę

2. Rośliny odstraszające owady - kocimiętka, bazylia, lawenda, mięta pieprzowa, pelargonia, tymianek

3. Olejki eteryczne wcierane w skórę - goździkowy, patchuli, rozmarynowy, tymiankowy, cedrowy, z liści cynamonowca, kopru włoskiego(na komary) oraz waniliowy, z trawy cytrynowej, pomarańczy i eukaliptusowy (na meszki). Mikstura z octu i liści orzechu włoskiego. Z tych olejków i wódki można wykonać także naturalny spray na komary. Wystarczy wymieszać roztwór wódki z mieszanką elejków eterycznych

4. Migdały, cebula, czosnek - gdy się nimy posilimy będziemy wydzielać specyficzny zapach, który powinien odstraszać komary

5. Witamina B1 - niweluje zapach potu, który przyciąga insekty

Uwaga na oszustwa. Popularna ostatnio stała się aplikacja na smartfony, która emituje ultradźwięki odstraszające komary. Zdaniem Elżbiety Wegner, entomolog z Instytutu Zoologii Polskiej Akademii Nauk, taka metoda nie jest skuteczna.

 

 

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają