Zgodnie z przygotowanymi przez resort Cezarego Grabarczyka (51 l.) założeniami projektu ustawy o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej, 31 lipca 2013 r. zakończy się możliwość odbioru telewizji analogowej. Aby móc dalej cieszyć się magią ekranu, trzeba będzie wymienić telewizor na obsługujący nowy format lub zakupić kosztujące nawet kilkaset złotych urządzenie dekodujące.
Przeczytaj koniecznie: Emerycie! Nie daj się OKRAŚĆ na dekoder
Więcej
https://www.se.pl/wiadomosci/polska/emerycie-nie-daj-sie-okrasc-na-dekoder-aa-5zj2-1dFQ-nyyK.html
A to niemały wydatek, w szczególności dla seniorów. A już obecnie po uwzględnieniu wydatków na żywność i lekarstwa, ludzie ci z trudnością wiążą koniec z końcem. Dlatego politycy różnych partii oraz celebryci wraz z "Super Expressem" apelują do rządu, by ten nie zapomniał o seniorach i potrzebujących, a w pracach nad ustawą znalazł sposób na to, aby w całości sfinansował ich zakup!
Jerzy Wenderlich (57 l.), SLD:
- Ta akcja to bardzo dobra inicjatywa. SLD w całości ją popiera i razem z "Super Expressem" będzie walczyć o to, by państwo nie obciążało kosztami dekoderów osób najstarszych lub ubogich.
Marek Suski (53 l.), PiS:
- Rząd w swoich planach często zapomina o obywatelach. A ludzie, w szczególności ci starsi, nie mają pieniędzy, aby do nich dopłacać.
Jan Kamiński (56 l.), PSL:
- Seniorzy powinni zyskiwać na planach modernizacji. Nie mogą ponosić ich kosztów. W szczególności, że sumy związane z zakupem nowego telewizora lub specjalistycznego dekodera stanowią niemałe obciążenie dla ich budżetów.