Nasz najnowszy, trzeci tegoroczny superporadnik na format 165x230 oraz objętość 96+4. Można go będzie nabyć za 11,99 zł od środy 22 maja.
CO SIĘ DZIEJE Z NASZYM CIAŁEM
- Zespół bólów związanych z układem szkieletowym i mięśniowym, a wywołanych biomechanicznym działaniem na plecy, ręce, kark, nadgarstki, specjaliści określają jako Cumulative Trauma Disorders (CTD), czyli dolegliwości powstające w wyniku mikrourazów. Pojawia się też określenie Repetitive Strain Injury (RSI) – urazy powstałe na skutek chronicznego przeciążenia mięśni i ścięgien. Co nam najczęściej dolega? Sztywność karku, bóle różnych odcinków kręgosłupa, przeciążenia karku i barków (wdowi garb), dyskopatia, cieśnia nadgarstka, łokieć tenisisty, sztywne stawy, przykurcze bioder, kolano kinomana itd. Podpowiemy, jak rozpoznać pierwsze sygnały, jak się leczyć, jak rehabilitować i jaką stosować profilaktykę.
- Podrażnione oczy, stany zapalne, zespól suchego oka, syndrom widzenia komputerowego to kolejna poważna grupa dolegliwości. Napiszemy, jak się leczyć i łagodzić objawy.
- Zaparcia, hemoroidy, żylaki, opuchnięte nogi choroby jelit to kolejny „wysiedziany” przed komputerem problem.
- Niedotlenienie natomiast powoduje bóle głowy, płytki oddech, sucha skórę itp.
- Do szkodliwych skutków pracy przy komputerze zalicza się też nadwagę, nadciśnienie, stan przedcukrzycowy itp.
Nasz poradnik dostarczy wiedzy na temat leczenia i radzenia sobie z tymi problemami. Napiszemy, jak powinno być urządzone miejsce pracy i jak zorganizowany czas pracy, żeby uniknąć chorób. Poinformujemy, co o tym mówi prawo pracy, jak sprawdzić, czy twoje miejsce pracy spełnia wymagania i jakie udogodnienia kupić.
Napiszemy także, jak powinna wyglądać dieta osób spędzających długie godziny przy komputerze.
CO SIĘ DZIEJE W NASZEJ GŁOWIE
- E-uzależnienia, cybernałogi u dorosłych, czyli uzależnienia od komputera, cyberseksyu, gier komputerowych, kontaktów sieciowych, infoholizm, zespół uzależnienia od Internetu (ZUI) , zakupów itp. Jak rozpoznać uzależnienie?
- E-uzależnienia u dzieci – gry komputerowe, portale społecznościowe, Internet. Na co są narażone dzieci i nastolatki (m.in. hikkikomori)? Jak rozpoznać objawy uzależnienia? Jak oderwać dziecko od komputera, Internetu? Gdzie szukać wsparcia dla dziecka w walce z nałogiem ? Jak zapobiegać?
- Cyberprzemoc – groźby, naruszenie prywatności, hejt, kompromitujące materiały, wykluczenia z grupy. Dotyczy i dorosłych i dzieci. Jak rozpoznać problem, jak się bronić, jak bronić dziecko? Kiedy można oddać sprawę do sądu?
- Co to znaczy „bezpieczny Internet” – ze względu na treści? Co oznacza bezpiecznie i rozsądnie użytkować komputer i Internet, żeby nie popaść w uzależnienie?
- Profesjonalne leczenie e-nałogów.