internet rzeczy

i

Autor: Thinkstockphotos Zastosowanie technologii IOT

Chorzy od internetu. Już od środy do nabycia poradnik, z którym KAŻDY powinien się zapoznać

2019-05-21 11:20

Długie godziny spędzone przy komputerze czy w internecie powodują wiele dolegliwości – zarówno fizycznych, jak i psychicznych. Zupełnie niesłusznie zwykle je lekceważymy. Dolegliwości fizyczne prowadzą do wielu zwyrodnień kręgosłupa, podrażnienia oczu, zaparć itd. Ponadto u dorosłych mogą się rodzić uzależnienia od gier, informacji, cyberseksu, hazardu. Tymczasem dzieci narażone są m.in. na cyberprzemoc, wyobcowanie, depresję. W naszej książce "W niewoli internetu", którą można będzie nabyć od środy, postaramy się pomóc rozpoznać sygnały dawane przez nasz organizm.

Nasz najnowszy, trzeci tegoroczny superporadnik na format 165x230 oraz objętość 96+4. Można go będzie nabyć za 11,99 zł od środy 22 maja.

CO SIĘ DZIEJE Z NASZYM CIAŁEM

- Zespół bólów związanych z układem szkieletowym i mięśniowym, a wywołanych biomechanicznym działaniem na plecy, ręce, kark, nadgarstki, specjaliści określają jako Cumulative Trauma Disorders (CTD), czyli dolegliwości powstające w wyniku mikrourazów. Pojawia się też określenie Repetitive Strain Injury (RSI) – urazy powstałe na skutek chronicznego przeciążenia mięśni i ścięgien. Co nam najczęściej dolega? Sztywność karku, bóle różnych odcinków kręgosłupa, przeciążenia karku i barków (wdowi garb), dyskopatia, cieśnia nadgarstka, łokieć tenisisty, sztywne stawy, przykurcze bioder, kolano kinomana itd. Podpowiemy, jak rozpoznać pierwsze sygnały, jak się leczyć, jak rehabilitować i jaką stosować profilaktykę.

- Podrażnione oczy, stany zapalne, zespól suchego oka, syndrom widzenia komputerowego to kolejna poważna grupa dolegliwości. Napiszemy, jak się leczyć i łagodzić objawy.

- Zaparcia, hemoroidy, żylaki, opuchnięte nogi choroby jelit to kolejny „wysiedziany” przed komputerem problem.

- Niedotlenienie natomiast powoduje bóle głowy, płytki oddech, sucha skórę itp.

- Do szkodliwych skutków pracy przy komputerze zalicza się też nadwagę, nadciśnienie, stan przedcukrzycowy itp.

Nasz poradnik dostarczy wiedzy na temat leczenia i radzenia sobie z tymi problemami. Napiszemy, jak powinno być urządzone miejsce pracy i jak zorganizowany czas pracy, żeby uniknąć chorób. Poinformujemy, co o tym mówi prawo pracy, jak sprawdzić, czy twoje miejsce pracy spełnia wymagania i jakie udogodnienia kupić.

Napiszemy także, jak powinna wyglądać dieta osób spędzających długie godziny przy komputerze.

Chorzy od internetu

i

Autor: Time SA Od środy do nabycia nowa książka o uzależnieniu XXI wieku

CO SIĘ DZIEJE W NASZEJ GŁOWIE

- E-uzależnienia, cybernałogi u dorosłych, czyli uzależnienia od komputera, cyberseksyu, gier komputerowych, kontaktów sieciowych, infoholizm, zespół uzależnienia od Internetu (ZUI) , zakupów itp. Jak rozpoznać uzależnienie?

- E-uzależnienia u dzieci – gry komputerowe, portale społecznościowe, Internet. Na co są narażone dzieci i nastolatki (m.in. hikkikomori)? Jak rozpoznać objawy uzależnienia? Jak oderwać dziecko od komputera, Internetu? Gdzie szukać wsparcia dla dziecka w walce z nałogiem ? Jak zapobiegać?

- Cyberprzemoc – groźby, naruszenie prywatności, hejt, kompromitujące materiały, wykluczenia z grupy. Dotyczy i dorosłych i dzieci. Jak rozpoznać problem, jak się bronić, jak bronić dziecko? Kiedy można oddać sprawę do sądu?

- Co to znaczy „bezpieczny Internet” – ze względu na treści? Co oznacza bezpiecznie i rozsądnie użytkować komputer i Internet, żeby nie popaść w uzależnienie?

- Profesjonalne leczenie e-nałogów.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają