"Doceniamy próbę włączenia się rządu w obywatelską debatę dotyczącą wolności i praw w internecie. (...) Jednak w świetle kontrowersji, jakie narosły wokół tematu ACTA, uważamy, że warunkiem niezbędnym do prowadzenia tej debaty w sposób uczciwy jest jej pełna jawność i otwartość" - napisali w liście do Donalda Tuska internauci uczestniczący w Kongresie.
Pod nim podpisała się zdecydowana większość organizacji, które przez ostatnie dwa lata rozmawiały z rządem na temat regulacji dotyczących internetu, a także aktywni internauci organizujący protesty przeciwko ACTA.
Zapowiedziana przez szefa rządu otwarta debata o umowie ACTA rozpocznie się w poniedziałek o godzinie 14 w Kancelarii Premiera. Będzie transmitowana na żywo, a zainteresowani będą mogli zadawać pytania on-line.
DEBATA o ACTA: Kto przyjdzie, kogo zabraknie – internauci zmienili zdanie nie chcą debatować?
Zaskakujący ruch ze strony organizacji pozarządowych. Organizatorzy Improwizowanego Kongresu Wolnego Internetu m.in. Fundacja Panoptykon, Helsińska Fundacja Praw Człowieka, a także liderzy lokalnych protestów przeciw ACTA nie zjawią się dziś w Kancelarii Premiera. Zaplanowano tam debatę w sprawie porozumienia.