Adam Hofman w Elblągu wspierał ostatnio kandydata PiS na prezydenta. Ale nie tylko. W miniony piątek wieczorem polityk postanowił nieco się rozluźnić i wprawić w odmienny stan świadomości. Chwiał się, zataczał, nogi mu się plątały i znosiło go na lewo.
>>> Adam Hofman o swoim pijackim spacerze: Byłem po pracy a Elbląg jest piękny
Zapytaliśmy więc eksperta, co musi się dziać w organizmie człowieka o nie do końca trzeźwym umyśle. Jakie zachodzą reakcje i co funkcjonuje nie tak? - Człowiek pijany traci panowanie nad zmysłem równowagi. Ruchy i działania są wtedy mocno opóźnione. Myśli ma niezborne i nie do końca skoncentrowane na temacie. Czas reakcji jest też w oczywisty sposób opóźniony - tłumaczy nam Krzysztof Brzózka (62 l.), prezes Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Ekspert zaznacza, że osoba pijana ma również opóźnioną reakcję gałek ocznych. - Jednak najistotniejsze to przytłumienie płatu czołowego, czyli tej części mózgu, która jest odpowiedzialna za koordynację. Dlatego człowiek pijany ma nieskoordynowane ruchy i łatwiej się może przewrócić - mówi Brzózka. Na szczęście Hofmanowi to się nie przytrafiło...