PGE

i

Autor: materiały prasowe

Warto wiedzieć

Energetyczna Olimpiada

2024-12-21 0:05 Materiał sponsorowany

Fundacja PGE wspiera młodych pasjonatów elektrotechniki i energetyki. Jako Partner Strategiczny Olimpiady, organizowanej przez Fundację Edukacyjną EDU-ELEKTRA we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki, chce wspomóc rozwój adeptów w branży technicznej i przygotować ich do zawodu.

Olimpiada Wiedzy o Elektrotechnice i Energetyce to jedno z najważniejszych przedsięwzięć dydaktycznych w Polsce. Jej celem jest promocja wiedzy i rozwój umiejętności technicznych. Olimpiada obejmuje zawody szkolnictwa branżowego w takich dziedzinach jak: elektryka, energetyka, systemy odnawialnych źródeł energii, klimatyzacja czy urządzenia dźwigowe. Olimpiada obejmuje trzy etapy. Jest o co walczyć!

Rozwój i dobry start

Osoby, które zakwalifikują się do finału oraz laureaci Olimpiady, zostają automatycznie zwolnieni z części pisemnej egzaminu zawodowego. Dodatkowo mogą zostać przyjęci na wybrane uczelnie – bez postępowania kwalifikacyjnego. – Fundacja PGE, działająca na rzecz edukacji i rozwoju młodych ludzi, widzi w Olimpiadzie EDU-ELEKTRA nie tylko projekt o wielkim znaczeniu dla branży technicznej, ale także inwestycję w przyszłość polskiej gospodarki. Poprzez udział możemy budować markę PGE zarówno wśród młodzieży, jak i ich rodziców. To działania związane z zarządzaniem luką pokoleniową. Tematyka jest ściśle związana z naszą branżą oraz zawodami, na które mamy zapotrzebowanie – mówi Katarzyna Wasilewska, Wiceprezes Zarządu Fundacji PGE.

Przebieg Olimpiady Olimpiada to wydarzenie ogólnopolskie, które odbywa się w trzech etapach

• ETAP 1. To Etap testowy, który odbył się 5 listopada 2024 r. Uczestniczyło w nim 2005 uczniów ze 100 szkół ponadpodstawowych. Ich zadaniem było rozwiązanie 20 zadań przygotowanych przez nauczycieli akademickich, szkół technicznych i specjalistów z branży, m.in. ekspertów z Grupy PGE.

• ETAP 2. Do niego zakwalifikowały się 384 osoby. Uczestnicy zmierzą się z zadaniami 4 marca 2025 r. w wybranych ośrodkach edukacyjnych w 13 polskich miastach m.in. Warszawie, Katowicach, Szczecinie czy Gdańsku.

• ETAP 3. Finał Olimpiady zaplanowano na 11 kwietnia 2025 r. w Zespole Szkół Elektronicznych w Lublinie.

Partner Strategiczny wydarzenia

Fundacja PGE angażuje się w rozwój edukacji technicznej oraz wspiera młodzież w osiąganiu sukcesów zawodowych. Dzięki finansowemu wsparciu Olimpiada realizowana jest na najwyższym poziomie, a kolejne etapy – zabezpieczone. Fundacja PGE ufunduje roczne stypendia dla wszystkich laureatów Olimpiady.

Partnerem materiału jest PGE Polska Grupa Energetyczna

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki