Spotkania z historią w IPN
Rzeszowski IPN przy ulicy Szopena 23 codziennie proponuje odwiedzającym ciekawy sposób na zapoznanie się z historią. W poniedziałek pracownicy zapraszają maturzystów przygotowujących się do egzaminu z historii na warsztaty medialno-historyczne. Podobne zajęcia proponują 6 lutego. Tym razem tematyką będzie fotografia jako medium.
W środę (1 lutego, 8 lutego) i piątek (3 lutego) organizowane są turnieje gier planszowych. Tytuły, które pojawią się na stołach, to „Pamięć 39”, „Awans – zostań marszałkiem Polski”, „Dywizjon 303”. Zabawa skierowana jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Każdego dnia zaczyna się o 10.30, jednak chęć udziału należy zaznaczyć wcześniej.
Dla najmłodszych - Muzeum Dobranocek
Dzieci będą mogły poznać historię Misia Uszatka, Colargola, a jeśli dopisze pogoda – ulepić swoich ulubionych superbohaterów ze śniegu. Dzieci posłuchają głośno czytanych bajek i obejrzą swoje ulubione postaci na ekranie. Zajęcia są darmowe. Na te, które odbywają się w plenerze i w bibliotece nie ma limitu miejsc. Na pozostałe trzeba się rejestrować.
Bogata oferta Rzeszowskiego Domu Kultury
Każda z filii RDK przygotowała dla swoich gości coś wyjątkowego. Warto zwrócić uwagę na poszczególne programy półkolonii, aby dopasować zainteresowania dziecka do oferty. Koszt pobytu w RDK to około 30 złotych. W cenie znajdują się warsztaty taneczne, plastyczne, wyjścia na lodowisko,czy do centrum zabaw i rozrywki Fantazja.
Miejsca, gdzie można spędzić ferie:
RDK, ul. Paderewskiego 154
RDK, ul. Olbrachta 120
RDK, ul. Staromiejska 43a
RDK, ul. Staroniwska 46
RDK, ul. Krynicka 1
RDK, ul. Beskidzka 6
RDK, ul. ks. Jana Strączka 12
RDK, ul. Konfederatów Barskich 43a
RDK, ul. kard. Karola Wojtyły 164
MDK, ul. Osmeckiego 51
Rzeszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji, ul. ks. Jałowego 23
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie
FERIE ZIMOWE 2012, Rzeszów: Ferie z IPN i bajkami
2012-01-28
15:17
Ferie zimowe w Rzeszowie zaczynają się 30 stycznia. Rzeszowskie instytucje proponują dzieciom wiele ciekawych sposobów spędzenia czasu – od półkolonii sportowych, poprzez spotkanie z grami planszowymi, do dni z literaturą i historią.