31 marca 2012 r. o godz. 20.30 zgaśnie światło w wielu miejscach Polski. W ramach akcji Godzina dla Ziemi zostanie wyłączone oświetlenie nie tylko budynków użyteczności publicznych, ale także w prywatnych domach.
W Warszawie zgaśnie m.in. Pałac Kultury i Nauki, Zamkek Królewski, Teatr Wielki, Stadion Narodowy, Kancelaria Premiera oraz mur Starego Miasta i mosty. W Krakowie zgaśnie oświetlenie Sukiennic i Kopca Kościuszki.
Godzina dla Ziemi - co to jest? Na czym polega Godzina dla Ziemi?
Godzina dla Ziemi to akcja stworzona przez ekologów z organizacji WWF (World Wide Found for Nature). Odbywa się od 2007 roku, w każdą ostatnią sobotę marca. Po raz pierwszy Godzinę dla Ziemi przeprowadzono w Sydney w Australii, wzięło w niej udział 2,2 mln osób.
Celem akcji Godzina dla Ziemi jest wyrażenie poparcia dla ochrony klimatu na Ziemi poprzez nakłonienie jak największej liczby ludzi do wyłączenia na godzinę światła oraz urządzeń elektrycznych w domach, biurach, budynkach użyteczności publicznej.
W roku 2008 udział w akcji, która odbyła się 28 marca, wzięło już 50 milionów osób w 370 miastach na całym świecie. W Polsce światła zgasły w Warszawie i Poznaniu. W roku 2010 wyłączenie światła na 60 minut było największą akcją dla środowiska w historii. Włączyło się do niej ponad 4,5 tys. miast w 128 krajach. Wyłączono światło najbardziej znanych budynków - Wieży Eiffla w Paryżu, Pałacu Buckingham w Londynie, mostu Golden Gate w San Francisco, Opery w Sydney. W Polsce udział wzięło 40 miast, w tym 15 wojewódzkich; wyłączono oświetlenie m.in. Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
Od roku 2009 Godzina dla Ziemi odbywa się w godzinach 20:30-21:30 czasu strefowego. Wcześniej wygaszenie świateł następowało w godzinach od 20:00 do 21:00.