Z okazji Halloween dla dorosłych organizowane są liczne imprezy w nocnych klubach, występy teatralne oraz projekcje filmowe w kinach.
Szkoły i przedszkola organizują z tej okazji dodatkowe atrakcje dla swoich wychowanków. W Halloween dzieci przychodzą do szkoły przebrane za straszne postacie filmowe.
Najbardziej znana tradycja tego święta, mianowicie, chodzenie od domu do domu i zbieranie przez dzieci cukierków zdarza się u nas sporadycznie, lecz coraz częściej. Towarzyszy jej słynne hasło wypowiadane przez dzieci - cukierek albo psikus (ang. trick or treat).
Także na domowych imprezach tego dnia dominuja motywy z horrorów, przerażające kreacje i stylizacje, mroczna atmosfera oraz specyficzne dania stylizowane na części ludzkiego ciała. Coraz powszechniejsze staje się również ozdabianie domów z tej okazji.
W Polsce popularność obchodów święta jest jednak umiarkowana, z racji tego, ze jego geneza jest pogańska - wywodzi się z obrzędów celtyckich lub od rzymskiego święta na cześć owoców i nasion. Noc z 31 października na 1 listopada to także ważne święto w Kościele Szatana. W związku z tym Halloween spotyka się z krytyką ze strony Kościoła rzymskokatolickiego, prawosławnego, episkopalnego i luterańskiego oraz kościołów protestanckich. Zabawy typu wywoływanie duchów lub akty przemocy związane ze świętem w Kościele Szatana są potępiane przez Kościół katolicki.