Naturalna woda jest optymalna dla naszego zdrowia, ale żeby mógł ją pić każdy, również w przyszłości, już dziś potrzeba chronić jej zasoby. W Polsce wcale nie mamy dużo czystej wody pitnej - trzy razy mniej niż wynosi średnia europejska! Chcąc chronić zasoby wodne partnerzy programu Po Stronie Natury - Żywiec Zdrój, Lasy Państwowe, Polskie Towarzystwo
Turystyczno-Krajoznawcze i Fundacja Ekologiczna Arka - sadzą drzewa, angażując w to również konsumentów. Wszystkie działania prowadzone są z myślą o obecnych i przyszłych pokoleniach, aby również one mogły cieszyć się czystą wodą.
Drzewa dla czystej wody
- Natura nie jest nam dana raz na zawsze, musimy o nią dbać, bo to od nas zależy, jaki świat zostawimy naszym dzieciom. To właśnie woda prosto z natury jest optymalna dla zdrowia, a drzewa pozwalają chronić jej zasoby. Dlatego w ramach programu Po Stronie Natury, wspólnie z partnerami i konsumentami, posadzimy w tym roku kolejny milion drzew – mówi Inga Songin, dyrektor marketingu i PR Żywiec Zdrój.
To już szósty milion drzew, który zostanie posadzony w ramach programu. Do sadzenia drzew zachęca również Martyna Wojciechowska, ambasadorka programu.
- Jestem po stronie natury nie tylko dla siebie – robię to przede wszystkim dla mojego dziecka. Chcę, aby moja córka była szczęśliwa, mogła cieszyć się pięknem przyrody, żeby miała czystą wodę. Drzewa nie tylko produkują tlen, chronią przed suszami i powodziami, ale mają również wpływ na zasoby wodne. Dzięki drzewom mamy więcej czystej wody – my i nasze dzieci - mówi słynna podróżniczka.
Każdy może być po stronie natury
Do programu Po Stronie Natury przyłączyć się może każdy – wystarczy przyjść na jeden z ekologicznych pikników, wymienić 10 butelek PET na sadzonkę drzewa i je posadzić. Drzewo posadzić też można w symboliczny sposób, dzięki akcji konsumenckiej.
Uczestnicy pikników mogą liczyć nie tylko na sadzonki drzew, ale też na liczne atrakcje związane z wtórnym wykorzystaniem odpadów. Będzie można posłuchać ciekawych wystąpień, sprawdzić swoją wiedzę w jednym z eko-quizów i zdobyć atrakcyjne nagrody. Dla osób z zacięciem artystycznym również przygotowano atrakcje – mural z autorską grafiką 3D związaną z naturą, na tle której każdy z uczestników będzie mógł zrobić sobie zdjęcie oraz warsztaty PTTK ze znakowania szlaków turystycznych.
Najbliższe pikniki odbędą się na Rynku w Katowicach (27-28 maja) i na Targu Węglowym w Gdańsku (3-4 czerwca). 11 czerwca na skwerze Kahla w Warszawie odbędzie się Wielki Finał programu podczas którego zostanie posadzone milionowe drzewo tegorocznej edycji.
Więcej informacji na www.postronienatury.pl.