Na powierzchni około 600 metrów kwadratowych znajduje się szereg atrakcji. Najważniejszą z nich i zarazem najbardziej widowiskową jest namiot sferyczny (o wysokości 6 metrów), w którym obejrzeć można będzie specjalnie przygotowane dla tej konstrukcji filmy - nigdy wcześniej nie emitowane w Polsce. W trakcie zwiedzania poznamy historię odkryć kosmosu, a także uzyskamy wiedzę na temat otaczającgo nas wszechświata.
W sekcji "Starożytność" umieszczone zostały informacje o interpretacjach różnych zjawisk przez dawne kultury. Jak się okazuje nawet wyobrażenia starych cywilizacji, nie zawsze odbiegały od naukowej rzeczywistości. Strefa "Przyszłości" natomiast w całości poświęcona jest podbojom kosmosu i wizji jego eksploracji.
Twórcy postanowili również oddać hołd wielkim odkrywcom oraz ich wynalazkom, bez których postęp w tej dziedzinie nauki nie byłby możliwy. Poczytamy między innymi o Mikołajku Koperniku, Janie Heweliuszu, czy odkryciom za pomocą teleskopu Hubble'a.
Planetarium powstało przy współpracy z takimi organizacjami jak NASA, Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk oraz Towarzystwa Miłośników Astronomii. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanej technologii i umiejętnym połączeniu jej z przekazywaną wiedzą, ma ono popularyzować naukę w naszym kraju.
Projekt na terenie podwarszawskich Janek będzie działać do 21 września, codziennie w godzinach 11-19. Wstęp jest bezpłatny.