Na co dzień relikwiarz z kroplą krwi Jana Pawła II przechowywany jest w skarbcu katedralnym. Wierni mogą zobaczyć go trzy razy w roku: we wspomnienie liturgiczne (22 października), w Dzień Papieski (w tym roku przypadł 12 października) i 29 czerwca podczas patronalnej uroczystości apostołów Piotra i Pawła.
Relikwie i relikwiarz
Kardynał Stanisław Dziwisz kroplę krwi Jana Pawła II złożył w okrągłym srebrnym naczyniu, zdobionym złoceniami. Relikwia owinięta została skrawkiem materiału, przepasanym jedwabną taśmą i opatrzonym specjalną pieczęcią. Następnie umieszczono ją w XVIII-wiecznym srebrzonym i pozłacanym relikwiarzu w kształcie krzyża o wymiarach 80 na 40 cm. Krzyż zaś złożono w drewnianej szkatule z pozłacanymi elementami.
Na dole szkatuły znajduje się godło z opisem szczątków świętego. Nad nim zaś widnieje wizerunek Jana Pawła II oraz papieski krzyż z cierpiącym Zbawicielem. Całość spina korona symbolizująca koronę Maryi.
Zobacz też: Papież Franciszek i Edward Snowden wśród faworytów do tegorocznej nagrody Nobla?
Błogosławiony obrazek
Ojciec Guillermo Aquinaga Pantoja z Meksyku, członek zakonu kombonianów, pobłogosławił obrazek relikwii Jana Pawła II, który już jutro dołączony będzie do naszej gazety.
- Pobłogosławiony obrazek przypomina nam Jana Pawła II. Patrząc na niego, wyobraźmy sobie, że jesteśmy w kontakcie z papieżem, który pomaga nawiązać bezpośredni kontakt z Bogiem - mówi misjonarz.
Ojciec Guillermo Aguinaga Pantoja pobłogosławił obrazek i pomodlił się w intencji otrzymania łask dla Czytelników "Super Expressu". Misjonarz przypomina, że modląc się przed relikwiarzem, należy zwracać się do Boga. Zachęca do skorzystania z modlitwy o wyproszenie łask, którą jutro opublikujemy wraz z obrazkiem Jana Pawła II. - Pan Bóg z pewnością wysłucha naszych modlitw - zapewnia kombonianin.
ZAPISZ SIĘ: Codziennie wiadomości Super Expressu na e-mail