W tym sezonie na miejskich plażach na wysokości Saskiej Kępy, Stadionu Narodowego, stołecznego ogrodu zoologicznego oraz na Żoliborzu pojawiły się dodatkowe ruszty do grillowania i nowe drewniane ławeczki. Więcej jest też koszy na śmieci. Nowością są wiklinowe kosze plażowe. Na plażach czekają też bezpłatne leżaki, parasole, zabawki, boiska do siatkówki i plażowej piłki nożnej. O każdą plażę dba plażowy, który wydaje wyposażenie - w pogodne dni z udogodnień można korzystać od poniedziałku do piątku w godz. 12-20, w weekendy i święta od godz. 9 do 20.
Rowerem i kajakiem
Od połowy maja nad Wisłą działa też pętla kajakowo-rowerowa łącząca Płytę Desantu z żoliborską plażą. Pętla ma dwa stopnie trudności - krótką, od Cypla Czerniakowskiego kilometr w dół rzeki do plaży przy Stadionie Narodowym, i dłuższą - 6 km, aż do końca lewobrzeżnego bulwaru na nowej plaży na Żoliborzu. Z usługi można korzystać codziennie do końca sezonu. Główny punkt startowy znajduje się przy Płycie Desantu, nieopodal Portu Czerniakowskiego na lewym brzegi rzeki. Tu przy specjalnie do tego celu przystosowanym pomoście można wypożyczyć kajak na godziny lub cały dzień i spłynąć nim w dół rzeki, po drodze mijając najpiękniejsze widoki na miasto od strony rzeki.
W ramach "pętli" wypożyczyć można dwuosobowe kajaki, w pełni wyposażone
(m.in. z kamizelkami ratunkowymi). Koszt wypożyczenia to 20 zł za godzinę.
Punkt kajakowy będzie czynny w powszednie dni tygodnia od 15.00 do 19.00, zaś w weekendy między 10.00 i 19.00 aż do 29 września. Punkty działają przy Płycie Desantu, moście Poniatowskiego oraz na Żoliborzu. Przy stanach wody w Wiśle wyższych niż 350 cm wypożyczenia mogą zostać wstrzymane ze względów bezpieczeństwa. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronach www.kajakiwarszawskie.pl, www.wislawarszawa.pl lub pod numerem telefonu 792-841-675.
Wisła pełna życia
Warszawskie brzegi Wisły są wyjątkowe nie tylko ze względu na swoje piękno, ale również pod kątem przyrodniczym. Stołeczny odcinek rzeki jest częścią obszaru Natura 2000, chronionego przez Unię Europejską. Miłośnicy obcowania z przyrodą mogą wybrać się na spacer ścieżką
edukacyjno-rekreacyjną, która wiedzie przez lasy łęgowe na praskim brzegu, od Saskiej Kępy aż po most Grota-Roweckiego. Do dyspozycji mają dziesięciokilometrową trasę biegnącą nad samym brzegiem. Na co warto zwrócić uwagę w trakcie spaceru, można sprawdzić na stronie www.wislawarszawska.pl, poświęconej nadwiślańskiej faunie.