Od 6 czerwca można podróżować z Warszawy do Zielonej Góry rano i wieczorem w każdy poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek. W środę i niedzielę oferowany jest jeden rejs dziennie.
Taki układ połączeń jest idealny zarówno dla biznesmenów podróżujących na jeden dzień z lub do Zielonej Góry, jak i dla turystów, którzy chcieliby odwiedzić słynne lubuskie winnice. Amatorzy ciekawostek z pewnością chętnie poznają ciekawe muzea w Wolsztynie, z niezwykłą parowozownią na czele. Amatorzy natury docenią przepiękny Park Mużakowski, czyli największy w Polsce i Niemczech krajobrazowy park w stylu angielskim. Został założony w pierwszej połowie XIX w. W roku 2004 został uznany za dobro Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wyjątkową florę i faunę można podziwiać w Parku Narodowym „Ujście Warty”. Sama Zielona Góra również może się pochwalić uroczymi miejscami, takimi jak na przykład słynna Palmiarnia, w której znajdziemy ponad 150 gatunków roślin ze strefy równikowej i zwrotnikowej.
Zielona Góra zyskuje także połączenie międzynarodowe z Azją! W tym roku letni sezon czarterowy na zielonogórskim lotnisku otworzy turecka linia Onur Air, która 24 czerwca zainauguruje połączenia z doskonale znaną polskim turystom Antalyą. Rejsy, na zlecenie biura podróży „Coral”, będą realizowane do 16 września airbusami A320. Będą to największe samoloty regularnie, w każdy poniedziałek, operujące z portu lotniczego w Babimoście. Antalya to tureckie miasto u południowych podnóży gór Taurus, które zostało założone w 150 r. p.n.e. Antalya może zachwycić turystów lazurem Morza Śródziemnego, zainteresować starożytnymi budowlami z czasów imperium helleńskiego czy rzymskiego i oczywiście oczarować wspaniałą kuchnią.
– Cieszymy się z rosnącego zainteresowania portem lotniczym w Zielonej Górze – mówi Piotr Rudzki, rzecznik Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”. – Decyzje podjęte zarówno przez biura podróży, jak i przewoźników świadczą o niewykorzystanym jeszcze potencjale. Zielona Góra jest doskonałą alternatywą i uzupełnieniem oferty dla turystów z zachodniej Polski, jak również z regionu przygranicznego Niemiec – dodaje.
Partnerem materiału są