MATURA 2012, FIZYKA poziom podstawowy i rozszerzony 11.05.2012 - OPINIE, jak się przygotować

2012-05-11 9:43

Trwają egzaminy maturalne 2012. Wyniki matury 2012 zadecydują zarówno o najbliższej, jak i o tej dalszej przyszłości absolwentów szkół średnich. Egzamin z fizyki na poziomie podstawowym i rozszerzonym odbędzie się już w najbliższy piątek, 11.05.2012, o godz. 14:00.

MATURA 2012 - FIZYKA - jak się przygotować

Czas egzaminów maturalnych to jeden z najbardziej intensywnych okresów w życiu, mimo iż trwa stosunkowo krótko. Emocje wiążące się z maturą są niezwykłe, jednym pomagają w mobilizacji, zaś innym trudniej sobie z nimi poradzić. Maturzyści uważają, ze matura z fizyki jest jedną z najtrudniejszych prób, jeśli nawet nie najtrudniejszą. Zadaniem tego sprawdzianu wiedzy jest ocena rozwoju intelektualnego absolwentów szkół średnich.

Podczas przygotowań do egzaminu niezwykle istotna jest systematyczna nauka. Pomaga to właściwie w każdym elemencie testu. Nabyta wiedza jest dzięki temu właściwie wykorzystywana. Zdaniem młodzieży przystępującej do matury, pierwsza część jest czasami loterią. Uważają, że łatwiej jest "strzelać" słabszym uczniom.

Zadania zamknięte obejmują szeroki zakres wiedzy, a odpowiedzi są bardzo podobne do siebie - tak uważają maturzyści. Przede wszystkim należy utrwalić rzeczy znane, bo zupełnie nowych nie da rady sę nauczyć. Pozwoli to na wykorzystanie pełni możliwości podczas egzaminu.

MATURA 2012 - FIZYKA- OPINIE maturzystów

Najrozsądniej jest przygotowywać się odpowiednio wcześnie od egzaminu. Natomiast jeśli to już się nie udało, to należy usystematyzować wiedzę najbardziej powszechną i popularną z fizyki.Czego spodziewają się maturzyści na egzaminie? W tym wypadku trudno nawet im wróżyć. Wszyscy jednak chcieliby zobaczyć na arkuszu egzaminacyjnym zadania z dynamiki.

Część osób sugeruje również, że należy powtórzyć wiedzę o pojedynczym atomie. Prognoz jest sporo, a które są poprawne, okaże się dopiero po egzaminie. Poprawne rozwiązanie poszczególnych zadań jest o niebo łatwiejsze, gdy zdający dysponuje ogólną orientacją. Kreatywność i odpowiednia dedukcja przy zmaganiu się z poszczególnymi pytaniami mogą doprowadzić do końcowego sukcesu.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają