Matura 2017 język polski. Już 4 maja o godzinie 9 uczniowie przystąpią do matury 2017 z języka polskiego. Na rozwiązanie zadań części podstawowej z języka polskiego będą mieli 170 minut - pamiętajcie, że na SE.pl znajdziecie pierwsze informacje, co dokładnie znalazło się w arkuszach oraz pytania i odpowiedzi. Na naszej stronie internetowej będziemy również zbierać pierwsze komentarze oraz relacje uczniów, którzy skończą pisać maturę 2017 z języka polskiego. Zgodnie z harmonogramem CKE, o godzinie 14 uczniowie napiszą maturę z języka polskiego na poziomie rozszerzonym. Na rozwiązanie zadań z tej części z języka polskiego uczniowie będą mieli 180 minut. Arkusze CKE wraz z przykładowymi odpowiedziemi również znajdziecie na SE.pl. Pamiętajcie, że trzymamy za Was kciuki. Powodzenia podczas matury 2017!
KLIKNIJ F5, ABY ODŚWIEŻYĆ
21:00 Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do śledzenia naszej relacji z jutrzejeszej matury z matematyki na poziomie podstawowym.
19:20 Tu znajdziecie ARKUSZE z matury z języka polskiego na poziomie rozszerzonym: Matura 2017 język polski poziom rozszerzony. Mamy ARKUSZE
17:35 Już za pół godziny maturzyści zakończą część rozszerzoną z języka polskiego. A u nas na se.pl około godziny 19 znajdziecie arkusze wraz z odpowiedziami.
16:30 Tak maturzyści komentują maturę z języka polskiego na poziomie rozszerzonym: Matura 2017 język polski poziom rozszerzony. KOMENTARZE maturzystów
15:50 Maturzyści na poziomie rozszerzonym mieli do wyboru dwa zadania. Pierwsze to interpretacja porównawcza dwóch wierszy - "Obraz cnoty" Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej i "Pan Cogito o cnocie". Zbigniewa Herberta. W drugim zadaniu był fragment tekstu o grotesce Wolfganga Kaysera, który maturzyści musieli poprawnie zinterpretować.
14.00 Rozpoczęła się matura z języka polskiego z części rozszerzonej. Uczniowie mają 3 godziny na rozwiązanie zadań.
12.40 O godzinie 14 uczniowie rozpoczną pisać maturę z języka polskiego z części rozszerzonej. Na rozwiązanie zadań będą mieli trzy godziny. Tymczasem o 14 uczniowie będą mogli sprawdzić, jak poszła im matura - na SE.pl opublikujemy arkusze wraz z przykładowymi odpowiedziami.
12.05 Zakończyła się matura z języka polskiego z części podstawowej. Uczniowie musieli m.in. przeanalizować "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego oraz odpowiedzieć na pytania związane z frag. tekstu o Henryku Sienkiewiczu. - Praca - pasja czy obowiązek? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do fragmentu Ziemi, planety ludzi Antoine'a de Saint-Exupery'ego oraz do wybranych tekstów kultury" - to z kolei temat rozprawki. Maturzyści musieli również zinterpretować wiersz Kazimierza Wierzyńskiego "Słyszę czas".
Więcej tutaj: Matura 2017 język polski poziom podstawowy. Wiemy, co było!
12.00 Arkusze z języka polskiego powinny pojawić się na stronie CKE około godziny 14. Pamiętajcie, że na SE.pl znajdziecie testy razem z przykładowymi odpowiedziami.
11.50 Za około 5 minut powinna zakończyć się matura z języka polskiego z części podstawowej.
10.50 Pierwsze komentarze zebraliśmy dla Was tutaj: Matura 2017 język polski poziom podstawowy. KOMENTARZE maturzystów
10.20 Według pierwszych informacji, na maturze pojawiła się "Lalka" Bolesława Prusa oraz fragment tekstu Antoine de Sainta-Exupérego o pilotach. Uczniowie musieli również napisać rozprawkę na nastepujący temat: "Praca - pasja czy obowiązek"?
9.45 Pamiętajcie, że na SE.pl znajdziecie arkusze wraz z przykładowymi odpowiedziami. Kiedy poznamy, jakie zadania pojawiły się na maturze z języka polskiego? Pierwsze informacje powinny pojawić się około godziny 11.
9.15 Na Twitterze wszyscy kibicują maturzystom:
9.00 Rozpoczął się egzamin maturalny z języka polskiego. Uczniowie mają 170 minut na rozwiązanie zadań.
8.30 Jak informuje MEN, do matury w 2017 roku przystępuje 283 tysięcy uczniów.
8.00 Już za godzinę rozpocznie się matura 2017 z języka polskiego - najpierw uczniowie rozwiążą test z części podstawowej - na rozwiązanie zadań będą mieli 170 minut. Pamiętajcie, że na SE.pl znajdziecie pierwsze komentarze oraz zadania.
7.40 Życzę, aby osiągnięte wyniki były nie tylko potwierdzeniem rzetelnej wiedzy, jaką zdobyliście w szkole, ale również wkroczeniem w nowy etap Waszej edukacji – świat wartości ludzi dorosłych i przywilejów studenckich. Niech zdobyta przez Was wiedza przyczyni się w przyszłości do dokonywania świadomych i odpowiedzialnych wyborów własnej drogi rozwoju osobistego i zawodowego. Trzymam za Was kciuki. Powodzenia na egzaminach! - napisała do maturzystów minister edukacji Anna Zalewska.
7.10 Już za niespełna dwie godziny uczniowie rozpoczną pisać maturę 2017 z języka polskiego. Co w tym roku może pojawić się w arkuszach? Sprawdźcie przecieki: Matura 2017 język polski. Znamy pierwsze przecieki! Jakie lektury się pojawią?
21.41 Też tak macie?
W czołówce zyskujących wyszukiwań oprócz "przecieków" jest synekdocha. Dalej "Chłopi", "Pan Tadeusz" i patriotyzm w literraturze #matura2017 pic.twitter.com/xlm3PbQVMt
— Justyna Suchecka (@jsuchecka) 3 maja 2017
20.40 O maturzystach pamięta też...
Maturzyści!
— Krajowe Biuro ŚDM (@kbo_sdm) 3 maja 2017
Pamiętamy o Was w modlitwie! ️#matura pic.twitter.com/sVwj4SbXT5
20.00 Nastroje przed maturą?
ja rozumiem że mam być obyta w polskiej kulturze, ale ta matura z polskiego to jakiś żart #matura2017
— no future (@idesirelov) 3 maja 2017
19.25 Jakie lektury mogą pojawić się na maturze z polskiego? Pewne lektury są tematami wypracowań co kilka lat, powtarzają się. Na co można trafić w tym roku? Sprawdźcie, jakie lektury mogą pojawić się na polskim.
18.00 A jakie nastawienie mają maturzyści? Jak widać, niektórzy dopiero zaczynają zaglądać do książek:
Wszyscy mówią żeby nie powtarzać dzień przed maturą.. LUDZIE JA NIE POWTARZAM JA SIE DOPIERO TEGO UCZE #matura2017
— ❌SĘDZIA GUMIOK❌ (@zefanx) 3 maja 2017
16.05 Matury rozpoczną się już utro. Egzaminy dojrzałości będą trwać w dniach 4-26 maja 2017 roku. Wtedy uczniowie klas trzecich liceum podejdą do jednego z najważniejszych egzaminów w życiu, nie bez powodu nazywanego też "egzaminem dojrzałości". Każdy maturzysta musi przystąpić do matury 2017 pisemnej z trzech przedmiotów obowiązkowych na poziomie podstawowym.