Matura poprawkowa z matematyki 2015. Informacje o miejscach przeprowadzania egzaminu pisemnego ogłasza dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej na stronie internetowej danej jednostki OKE w terminie do 10 sierpnia 2015 roku. Informacje o harmonogramie egzaminów ustnych zdający uzyskuje w szkole, w której przystąpił do egzaminu. Część pisemna odbędzie 25 sierpnia 2015 (wtorek) godz. 9:00, część ustna: od 24 do 28 sierpnia 2015 roku. Na maturze poprawkowej z matematyki można mieć cyrkiel, prosty kalkulator, linijkę. Na stronie Se.pl znajdziecie arkusze i odpowiedzi z matury poprawkowej 2015. Wyniki matury poprawkowej 2015 zostaną ujawnione 11 września wraz z rozdaniem świadectw dojrzałości. Wyniki będzie można sprawdzić także wcześniej w internecie.
Aby zdawać poprawkowy egzamin maturalny należało spełnić formalności. Nie można oblać więcej niż jednego egzaminu, należało również pamiętać o złożeniu tzw. deklaracji maturalnej, czyli odpowiedniego pisemnego oświadczenia absolwenta o ponownym przystąpieniu do egzaminu z danego przedmiotu.
SUGEROWANE ODPOWIEDZI DO ZADAŃ Z MATRUY POPRAWKOWEJ 2015 Z MATEMATYKI
Portal echodnia.eu podał już klucz odpwiedzi do zadań z dziesiejszej matury poprawkowej z matematyki. Oto prawidłowe odpowiedzi:
Zadanie 1
- C
Zadanie 2
- D
Zadanie 3
- D
Zadanie 4
- B
Zadanie 5
- C
Zadanie 6
- D
Zadanie 7
- A
Zadanie 8
- C
Zadanie 9
- B
Zadanie 10
- A
Zadanie 11
- C
Zadanie 12
- A
Zadanie 13
- B
Zadanie 14
- C
Zadanie 15
- B
Zadanie 16
- B
Zadanie 17
- C
Zadanie 18
- B
Zadanie 19
- A
Zadanie 20
- D
Zadanie 21
- A
Zadanie 22
- A
Zadanie 23
- D
Zadanie 24
- C
Zadanie 25
- D
WASZE KOMENTARZE PO MATURZE POPRAWKOWEJ Z MATEMATYKI
- Zadania zamknięte były łatwe, gorzej z tymi otwartymi - przyznaje Ela, wrocławska maturzystka, w rozmowie z Gazetą Wrocławską. - Na szczęście nie było żadnych zadań, gdzie trzeba było obliczać drogę lub czas. Takie są dla mnie najtrudniejsze - mówiła Ania dla Gazety Wrocławskiej. - Zadania jak zadania - mówiła maturzystka Sylwia.
MATURA Z MATEMATYKI. ZADANIA, KTÓRE POJAWIAJĄ SIĘ CO ROK
Przed egzaminem maturalnym z matematyki należy powtórzyć sobie zadania, które pojawiały się na maturach w poprzednich latach. Poniżej prezentujemy zadania, które pojawiają się bardzo często. Warto jest je przećwiczyć. Oczywiście dane będą się różnić, jednak same wzory zadań z pewnością będą bardzo podobne, jak nie takie same.
1. Cena towaru bez podatku VAT jest równa 35 zł. Towar ten wraz z podatkiem VAT w wysokości 22 proc. kosztuje:
2. Samochód kosztował 30 000 zł. Cenę auta obniżono o 10 proc., a następnie cenę po tej obniżce ponownie obniżono o 10 proc. Ile kosztuje teraz samochód?
3. Iloczyn 812 * 94 jest równy:
4. Różnica log3 9 - log3 1 jest równa:
5. Zadania dotyczące wskazania , która opisuje przedział zaznaczony na osi liczbowej.
6. Wskazanie rysunku, na którym jest zaznaczony zbiór rozwiązań nierówności.
7. Kwadrat liczby x=5+2 √3
8.Zadania polegające na rozwiązaniu złożonych równań z jedną niewiadomą.
9. Wskaż m, dla którego funkcja liniowa f(x)=(m - 1)x + 6
10. Z miejscowości A i B oddalonych od siebie o 182 km wyjeżdżają naprzeciw siebie dwaj rowerzyści. Rowerzysta jadący z miejscowości Bdo miejscowości A jedzie ze średnią prędkością mniejszą od 25km/h. Rowerzysta jadący z miejscowości A do miejscowości B wyjeżdża o 1 godzinę wcześniej i jedzie ze średnią prędkością o 7km/h większą od średniej prędkości drugiego rowerzysty. Rowerzyści spotkali się w takim miejscu, że rowerzysta jadący z miejscowości A przebył do tego miejsca 9/13 całej drogi a A do B. Z jakimi średnimi prędkościami jechali obaj rowerzyści?
Zobacz też: W OKE zgubili jej maturę. Nie dostanie się na studia przez ich BŁĄD