Przeważającą liczbę franczyzobiorców w sieci Żabka stanowią kobiety. Dlaczego tak się dzieje? Franczyza to szczególnie dobry pomysł dla osób, które z jednej strony chcą same dysponować swoim czasem i być niezależne zawodowo, a z drugiej zaś obawiają się porażki. Otwarcie sklepu w sprawdzonym systemie franczyzowym pozwala osiągnąć marzenia o własnym biznesie, a jednocześnie sprawia, że ryzyko niepowodzenia jest niewielkie.
Danuta Bethke z Gorzowa Wielkopolskiego od dawna myślała o zmianie pracy z etatu na własną działalność. Od blisko 20 lat pracuje w administracji państwowej i choć, jak przyznaje, mogła trafić gorzej – ciągle jej czegoś brakowało. Niedawno postanowiła rozpocząć kolejne studia. Lata temu skończyła ekonomię, teraz zdecydowała się na coś mniej ścisłego i rozpoczęła zajęcia na wydziale psychologii. – Myśl o zmianie pracy kiełkowała we mnie już od jakiegoś czasu. Czasami śmieję się, że aby podjąć tę decyzję, musiałam ukończyć studia psychologiczne, bo to one pozwoliły mi się wyzwolić ze stereotypowego myślenia. W tej chwili już wiem, że praca na etacie nie jest dla mnie, chcę czuć większą swobodę, kontrolować w pełni swój czas – przyznaje.
Zmiany na lepsze
W obecnej pracy pani Danucie brakowało kontaktu z ludźmi. Jak sama twierdzi, lubi przebywać z innymi i dawać coś od siebie. Na studiach psychologicznych chciała wykorzystać swoje naturalne kompetencje w tym zakresie i pomagać ludziom w potrzebie. Najpierw jednak postanowiła zmienić coś w swoim własnym życiu. – Założenie prywatnego punktu wymaga jednak dużego wkładu finansowego, trzeba mieć na to nawet kilkaset tysięcy. To był czynnik hamujący, wiążący się z dużym ryzykiem. Ktoś ze znajomych powiedział mi, że aby otworzyć sklep w jednym z systemów franczyzowym pod znanym szyldem Żabki, nie należy posiadać dużego wkładu własnego, bo jedynie 5000 zł – to pomogło mi w podjęciu decyzji o uruchomieniu sklepu.
Pani Danuta analizowała oferty kilku franczyzodawców. Nowoczesny system franczyzowy, wypracowany przez kilkanaście lat doświadczeń na rynku, oferowany przez Żabka Polska, okazał się najatrakcyjniejszy. Powszechna znajomość szyldu tej sieci oraz ogólnopolskie kampanie marketingowe i promocyjne sprawiają, że klienci chętnie zaglądają do sklepów. Franczyzobiorcy mogą skupić się na prowadzeniu sklepu, nie przejmując się negocjacjami z hurtowniami i dowożeniem towaru, bo te kwestie organizowane są przez franczyzodawcę.
– Dla mnie najważniejsza była kompleksowość oferty Żabki. Nowy franczyzobiorca na początku swojej drogi zostaje gruntownie przeszkolony, otrzymuje jasno sprecyzowane wymagania i opisane korzyści, m.in. gwarantowany minimalny przychód podstawowy w wysokości 6500 zł, oczywiście w przypadku realizacji zapisów umowy. Do tego dochodzi przejrzysty system wynagrodzeń oraz stałe wsparcie sieci w prowadzeniu biznesu, czyli stały kontakt z Partnerem ds. Sprzedaży, możliwość korzystania z wiedzy i doświadczenia jego oraz pozostałych Franczyzobiorców. Nie zastanawiałam się długo nad umówieniem się na rozmowę rekrutacyjną.
Jako franczyzobiorca sieci Żabka pani Danuta otrzymała na start w pełni wyposażony i zatowarowany sklep oraz szkolenia, które przygotowały ją do samodzielnego prowadzenia biznesu. Sprawdzony model biznesowy pozwolił jej rozwinąć skrzydła w biznesie i spełnić marzenia o samodzielności. Warto spróbować, bo nigdy nie jest za późno na zmiany.
Prowadź firmę z Żabką w nowoczesnym systemie franczyzowym. Po więcej informacji kliknij tutaj.