Orlen

i

Autor: materiały

ORLEN ostrzega: nie daj się nabrać oszustom!

2022-08-25 10:23

PKN ORLEN to jedno z największych i najbardziej znanych w Polsce przedsiębiorstw. Fakt ten eksploatują oszuści, którzy - wykorzystując bezprawnie wizerunek koncernu – próbują wyłudzić pieniądze informując o konkursach, dotacjach i narzędziach inwestycyjnych reklamowanych przez PKN ORLEN, a także o sprzedaży akcji. Paliwowy gigant ostrzega przed tymi przestępcami i prosi, by wiarygodnych informacji szukać tylko na jego stronach internetowych i mediach społecznościowych oraz w licencjonowanych biurach maklerskich.

„Zainwestuj w ORLEN i zarabiaj! Liczba miejsc ograniczona!” ORLEN to bardzo znana marka, wielka firma, a w dodatku spółka skarbu państwa. Jeśli zachęca do inwestycji, to gdzie zysk może być pewniejszy? – tak wielu z nas może sobie pomyśleć widząc reklamę zachęcającą do inwestowania w jakieś przedsięwzięcie firmy. Zwłaszcza, gdy obiecuje ona szybkie i bardzo atrakcyjne zyski, a obok logo ORLEN-u pojawia się wizerunek znanego polityka np. prezydenta , słynnego prezentera czy sportowca. Niestety, to perfidne oszustwo!

BĄDŹ OSTROŻNY W SIECI!

Fałszywe ogłoszenia, które gwarantują bardzo wysokie i pewne zyski pojawiają się w wielu miejscach - na Facebooku, YouTube, licznych stronach internetowych, w mailach, esemesach czy reklamach internetowych. Firma zgłasza przestępstwa do odpowiednich organów ścigania.. Oszuści także często działają z za granicy, co dodatkowo utrudnia ich ściganie. Spółka ostrzega więc przed tymi przestępstwami i prosi o ostrożność. Przypomina też, że bezpośrednia komunikacja PKN ORLEN  do potencjalnych inwestorów prowadzona jest wyłącznie przezoficjalne kanały, takie jak: orlen.pl, orlenwportfelu.pl lub oficjalne profile w mediach społecznościowych - twitter.com/PKN_ORLEN, facebook.com/ORLENOfficial i youtube.com/PKNORLENSA_official. PKN ORLEN nigdy nie telefonuje do klientów z propozycją indywidualnych inwestycji!

TAK ROZPOZNASZ OSZUSTA

Ogłoszenia wyglądają wiarygodnie - często przedstawiają przerobione logo PKN ORLEN lub innych spółek skarbu państwa, ale niewprawne oko przeróbki może nie zauważyć. Wykorzystują sylwetki znanych polityków, sportowców czy członków zarządów spółek skarbu państwa. Teksty jednak zawierają nieprawdziwe informacje o rzekomych inwestycjach i aktywach ORLEN-u czy innych spółek skarbu państwa. Mogą zawierać także błędy językowe.

Zwracajmy uwagę przede wszystkim na podejrzane nazwy profili, z których pochodzą posty. Dobrym sposobem na weryfikację prawdziwości profilu jest także sprawdzenie liczby obserwujących. Jeśli jest niewielka, może to oznaczać, że strona tylko podszywa się pod daną firmę. Posty prowadzą do stron, które w żaden sposób nie są powiązane z PKN ORLEN lub licencjonowanymi domami maklerskimi.

PARTNEREM MATERIAŁU JEST PKN ORLEN

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają