Podróż oczami pupila – jak dbać o pupila w czasie podróży i letnich upałów

i

Autor: materiały promocyjne

Jak przewozić psa samochodem - czyli podróż oczami pupila

2015-06-01 11:02

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Wielu już zaczyna planować wojaże zarówno w odległe kraje, jak i camping za miastem. I tu bardzo często pojawiają się dylematy. Co zrobić z pupilem podczas naszego wyjazdu? Czy posiadanie psa musi popsuć nam wakacyjne plany? Niekoniecznie! Rodzinne wakacje ze zwierzakiem mogą być również świetną opcją na spędzenie wolnego czasu. Warto jednak wiedzieć jak dbać o pupila w czasie podróży.

Podczas letnich podróży w samochodzie może być naprawdę gorąco. Pamiętajmy, że dla naszych włochatych przyjaciół sytuacja jest jeszcze trudniejsza. W czasie podróży ze zwierzakiem nie wolno zapomnieć o misce z wodą. Przy dłuższych wycieczkach z pewnością przydadzą się również postoje. Dzięki temu pies będzie mógł załatwić swoje potrzeby, przebiec się po okolicy, czy w spokoju napić wody i zjeść ulubioną przekąskę.

Jak przewozić psa samochodem?

W przepisach o ruchu drogowym nie znajdziemy informacji wprost odnoszących się do tego, jak powinno się przewozić zwierzęta samochodem. Nie znaczy to jednak, że nasz ukochany psiak może swobodnie skakać po samochodzie w trakcie jazdy. Jednym ze sposobów jest przewożenie psa na tylnym siedzeniu na specjalnej, szerokiej macie przypominającej hamak. Ta specjalna konstrukcja z jednej strony chroni go przed upadkiem, a z drugiej uniemożliwia przechadzki po pojeździe. Dobrym rozwiązaniem jest również przewożenie psa w bagażniku. Ta rada skierowana jest oczywiście do posiadaczy samochodów o większych gabarytach, takich jak terenówki czy suvy. Można też użyć specjalnych szelek, które ograniczają ruchy psa. Pprócz tego, że ograniczają one możliwość swobodnych przechadzek po aucie, zwiększają bezpieczeństwo zwierzaka w przypadku kolizji.

Musimy pamiętać o jeszcze jednej ważnej rzeczy. Pozostawienie pupila w zamkniętym samochodzie wystawionym na słońce, może zakończyć się tragicznie. Nie wystarczą delikatnie uchylone okna. W upalne dni, temperatura w zamkniętym samochodzie może osiągać nawet 50 stopni C. Zarówno dla czworonoga jak i człowieka taka temperatura, może okazać się zabójcza. W sytuacji, gdy w grę wchodzi życie zwierzaka, tłumaczenia właściciela, który twierdzi, że wyszedł do sklepu jedynie na 10 minut, to kiepskie usprawiedliwienie. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie przywiązanie psa na smyczy do pobliskiego ogrodzenia ukrytego w cieniu, czy drzewa, gdzie zwierzak spokojnie poczeka do naszego powrotu.

Dbasz o zbilansowaną i pełnowartościową dietę swojego pupila? Odwiedź stronę www.dolina-noteci.pl

Jak zadbać o kota w czasie podróży?

Dostęp do wody pitnej to podstawa. Podobnie postoje, czy zakaz zostawiania kota w zamkniętym pojeździe. Jednak transport kota samochodem, jest zadaniem zdecydowanie prostszy niż w przypadku psa. Koty powinniśmy przewozić w specjalnych transporterach, które stawiamy np. na podłodze samochodu. W ten sposób kot będzie spokojniejszy, a kierowca nie będzie rozpraszał się biegającym po samochodzie zwierzakiem. Aby uspokoić kota, możemy mu również podać środki uspokajające. Jednak przed ich użyciem należy skontaktować się z weterynarzem!

Wakacje z psem: Camping

Wiele miejsc campingowych jest przygotowanych na przyjęcie gości z ich pupilami. Nie ma nic gorszego niż wakacje z ujadającym psem przeszkadzającym innym wczasowiczom. Na niektórych campingach tworzy się specjalne miejsca campingowe dla psów odizolowane od reszty otoczenia np. rzędem krzewów. Mają one ograniczać bodźce zewnętrzne, które mogą drażnić lub niepokoić naszego psa. Jednocześnie dają one cień i przyjemny kącik na biwakowanie. Miejsca takie często wyposażone są w psie stacje z woreczkami i koszami na odchody. Wylegiwanie się na plaży też nie musi stanowić problemu.

Na tak zwanych, psich plażach znajdują się specjalne zaczepy lub słupki, do których można przypiąć psa i pójść kąpać się bez obawy o biegającego między turystami czworonoga. Coraz częściej w kurortach wypoczynkowych czy campingach pojawiają się również wybiegi, gdzie psy mogą hasać bez ograniczeń, czy specjalne miejsca prysznicowe.

Czego nie powinien jeść pies?

Grillowanie to ulubione zajęcie Polaków w czasie ciepłych weekendów. Często ucztom tym towarzyszy nasz pupil. Pamiętajmy jednak, że tak uwielbiane przez nas kiełbasy z grilla, karkówki, czy szaszłyki to zdecydowanie nie są dania przeznaczone dla zwierząt. Pies to nie człowiek i ma inne zapotrzebowanie na większość składników odżywczych. Długotrwałe żywienie psa tłustymi produktami powoduje nadwagę i otyłość. Szkodliwe są również wszelkie przyprawy, którymi doprawiamy nasze grillowe dania. Szkodliwa jest przede wszystkim sól. Może doprowadzić do zaburzeń przemiany materii czy chorób skóry. Warto też wiedzieć, że ryzyko zachorowania na nowotwór żołądka znacznie wzrasta u psów regularnie karmionych słonymi posiłkami. Nadmiar soli w diecie psa może również pogłębić istniejące już choroby układu krążenia. Nasz pupil potrzebuje przede wszystkim kwasów tłuszczowych i odpowiedniej jakości białka, a to znajdzie przede wszystkim w karmie, której skład odpowiadać będzie indywidualnym potrzebom naszego podopiecznego. Trzeba zatem pamiętać, aby w samochodzie zawsze pojawiła się saszetka ulubionej karmy naszego pupila!

Więcej informacji na temat ulubionych smaków naszych czworonożnych przyjaciół znajdziesz na stronie www.dolina-noteci.pl

 

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają