Popiełuszko BRONI KRZYŻA. Brat ks. Jerzego Popiełuszki: POLITYCY, zostawcie krzyż w Sejmie

2011-10-21 4:45

Brat błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki (†37 l.) nie kryje oburzenia polityczną wojną o krzyż w Sejmie! - Zostawcie ten krzyż w spokoju i zajmijcie się prawdziwymi problemami państwa - apeluje do polityków Józef Popiełuszko (66 l.). A krzyż, który 14 lat temu zawisł w Sejmie, był darem ojców paulinów z Jasnej Góry w Częstochowie dla... matki bł. ks. Jerzego Popiełuszki, Marianny (91 l.).

Wywołana przez Janusza Palikota (47 l.) wojna o krzyż wiszący w sali plenarnej polskiego Sejmu bulwersuje wszystkich Polaków. A Józef Popiełuszko (66 l.) jak nikt inny ma prawo do jego obrony.

- Nie rozumiem, że komuś może tam przeszkadzać! Przecież to polska tradycja! Politycy zamiast zająć się sprawami państwa, szukają tematów zastępczych. Ale krzyż i tak zwycięży. Krzyż zawsze zwycięża! - mówi z przekonaniem brat ks. Jerzego.

Z kolei ks. Witold Skoruba, proboszcz parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Suchowoli, rodzinnej parafii bł. ks. Jerzego, przypomina nam, jak krzyż trafił do rodziny zabitego przez Służbę Bezpieczeństwa ks. Popiełuszki.

- Krzyż podarowali matce ks. Jerzego (†37 l.), Mariannie (91 l.), ojcowie paulini z klasztoru na Jasnej Górze w Częstochowie - wspomina nam ks. Witold Skoruba. - Było to 19 października 1997 roku, w 13. rocznicę uprowadzenia księdza przez SB.

Matka ks. Popiełuszki przekazała krzyż posłom

Przed mszą świętą w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Warszawie pani Marianna Popiełuszko położyła ten krzyż na grobie syna, a potem przekazała go posłom - opowiada proboszcz. Krzyż w Sejmie w 1997 roku zawiesił poseł Piotr Krutul (51 l.).

- Dokładnie pamiętam, jak koledzy posłowie z AWS powiedzieli wtedy do mnie: "Jesteś z Suchowoli, z parafii ks. Jerzego, więc to ty powinieneś zawiesić ten krzyż w Sejmie". I tak też się stało - opowiada polityk, który przed kilku laty wycofał się z życia publicznego.

On także chce, aby symbol religijny, który wisi na ścianie tuż obok tzw. fotela marszałkowskiego, pozostał w sali plenarnej Sejmu.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają