huawei

i

Autor: materiały prasowe

Europejska akademia liderek Huawei

Przebijaj szklany sufit i spełniaj swoje marzenia!

2024-08-01 11:27 Materiał sponsorowany

Po raz pierwszu w Polsce, Huawei zorganizował intensywny kurs dla młodych liderek – Summer School for Female Leadership in the Digital Age. 29 ambitnych studentek z całej Unii Europejskiej, a także Ukrainy i regionu Bałkanów przyjechało do Polski, by podczas tygodnia warsztatów i spotkań z ekspertami i ekspertkami oraz mentorami i mentorkami szlifować m.in. umiejętności przywódcze oraz rozwijać wiedzę nt. nowych technologii.

To już czwarta edycja szkoły liderek Huawei, ale pierwsza, która odbyła się w Polsce. Ambitne młode kobiety, uczestniczki programu słuchały bardziej doświadczonych kobiet sukcesu – znanych polityczek, także polskich, posłanek Parlamentu Europejskiego, kobiet biznesu, członkiń rządów europejskich krajów i wielu innych „starszych sióstr”. Ich historie miały inspirować, zaś warsztaty z ekspertami – doskonalić konkretne umiejętności.

Jako pierwsza podczas ceremonii inauguracyjnej głos zabrała Gabriela Morawska-Stanecka, senatorka RP, adwokatka, członkini i pełnomocniczka Kongresu Kobiet, działaczka społeczna na rzecz równości i praw kobiet.

- Cały świat patrzy teraz na jedną kobietę, na Kamalę Harris. W wielu krajach świata, ale też w Polsce. To spojrzenie pełne nadziei. Moim marzeniem – ale sądzę, iż nie tylko moim – jest to, że Kamala przebije kolejny szklany sufit i zasiądzie w Białym Domu – mówiła.

Przytoczyła też postać Marii Skłodowskiej-Curie i przybliżyła młodym Europejkom inspirującą historię dwukrotnej noblistki z dziedziny fizyki i chemii.

- Swoim życiem udowodniła, że wszystko jest możliwe. Staje się możliwe, gdy jesteście skupione na swoim celu, gdy dokładnie wiecie, co chcecie osiągnąć. I krok za krokiem podążacie, by to spełnić – mówiła Gabriela Morawska-Stanecka.

huawei

i

Autor: materiały prasowe

Inspirujące historie i bezcenne rady

Ula Sankowska, laureatka konkursu Bizneswoman Roku i współzałożycielka MIM Fertility, firmy AI zajmującej się wzmacnianiem klinik in vitro i wsparciem leczenia bezpłodności za pomocą najnowszych technologii, sama urodziła córeczkę dzięki in-vitro. By stało się to możliwe, przeszła długą i trudną drogę.

- Radzę wam słuchać serca, nawet jeśli nie obrałyście jeszcze swojej drogi. Podążając za nim na pewno ją znajdziecie. Nie zatrzymujcie się, nie poddawajcie. Wtedy sukces to jedynie kwestia czasu – mówiła Ula Sankowska. - Jeśli chcecie zdobyć własny „Mount Everest”, a każda z was go ma albo znajdzie, pamiętajcie, że na szczyt nie wchodzi się samemu. Ludzie, którzy stoją za wami będą pchać was do przodu, podtrzymają przy potknięciu. Nie bójcie się prosić o poradę. Nie bójcie się prosić o pomoc. Otrzymacie ją, tak jak ja ją otrzymałam i nadal otrzymuję – każdego dnia – radziła młodym kobietom.

Niezwykle inspirująca była też wypowiedź Martyny Zastawnej, bizneswoman i założycielki firmy woshwosh, działaczki na rzecz zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnej mody oraz ekspertki ds. klimatu w Women Climate Leaders Network, EIB. Jej firma zajmuje się… czyszczeniem i naprawą butów. Założyła ją bez pomocy rodziny czy przyjaciół. Warsztatem stało się jej małe mieszkanie. Myślała, że w pierwszym miesiącu sukcesem będzie 10 zleceń, wszak ogłaszała się niemal wyłącznie w social mediach. Jednak już na drugi dzień miała w pracowni 20 par butów, a trzeciego dnia znalazła się na okładce magazynu. Po dwóch miesiącach zatrudniała już 30 osób.

huawei

i

Autor: materiały prasowe

Młodzi mają głos!

Dlatego zamykająca szkołę liderek sesja odbyła się pod tytułem: The Year of Europe's Young Leaders. Wzięły w niej udział znakomite, młode mówczynie:

  • Denitsa Simeonova, członkini parlamentu bułgarskiego, wiceprzewodnicząca Komisji ds. UE w Bułgarii
  • Natasa Pilides, była Ministerka Energetyki na Cyprze,
  • Teona Lavrelashvili, Prezeska College of Europe, Alumni Association, EPC

Moderatorką była Zofia Kierner, twórczyni fundacji Girls Future Ready.

Mimo młodego wieku te kobiety zajmują bardzo odpowiedzialne i eksponowane stanowiska w swoich krajach lub w Parlamencie Europejskim. Zachęcały uczestniczki szkoły liderek do zawalczenia o siebie i swoje prawa. Także o to, by ich głos przebił się w dyskusji o przyszłości Europy i świata, bo to one będą w nim żyć.

huawei

i

Autor: materiały prasowe

- Młodzi ludzie są takimi samymi konsumentami, jak starsi, są pełnoprawnymi obywatelami i potrzebują swojej reprezentacji, która będzie komunikować ich oczekiwania i walczyć o ich interesy. Więc walczcie! – zachęcała Denitsa Simeonova.

Teona Lavrelashvili zwróciła uwagę, jak bardzo ważny jest balans między pracą a czasem na swoje prywatne sprawy.

- Zrozumiałam to, gdy odeszła moja mama. Żałuję, że nie spędziłam z nią więcej czasu, ale już tego nie naprawię. Dlatego radzę wam – bądźcie ambitne i walczcie, ale znajdźcie też czas na korzystanie z życia. To bardzo ważne. Take your time! – radziła Teona.

Sky is the limit

Polska uczestniczka szkoły liderek Natalia Kardas to studentka kierunku lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, działaczka społeczna i naukowczyni. Interesuje się innowacjami, nowymi technologiami w medycynie i cyfryzacją. Marzy o własnym medycznym start-upie. Komisja rekrutacyjna dostrzegła w niej ogromny potencjał i wybrała ją spośród tysięcy kandydatek z naszego kraju.

- Zapamiętam historie kobiet, które próbowały działać w dziedzinie zdominowanej przez mężczyzn lub założyć biznes. Napotykały na drodze różne trudności, zaliczały porażki, ale mimo to nie poddawały się. Podążały za swoimi marzeniami, były zdeterminowane i dzięki temu odnosiły sukces – mówi nam Natalia. – Chętnie uczestniczyłam w sesjach dotyczących umiejętności miękkich i twardych. Po raz pierwszy zetknęłam się z programowaniem, ale nie przeraziło mnie to. Nie wiem, czy pójdę w tym kierunku, ale zmieniłam spojrzenie na tę dziedzinę - dodaje.

Dla Natalii udział w szkole liderek Huawei niesie za sobą wiele korzyści.

- Stałam się bardziej pewna siebie, zbudowałam sieć kontaktów, zyskałam wiedzę, że muszę podejść do swoich planów interdyscyplinarnie, a działanie w międzynarodowym zespole nie będzie dla mnie problemem – podsumowuje Natalia.

Ta ambitna młoda Polka wie już, jak przebić szklany sufit.

- Uwierzyłam na nowo w powiedzenie „sky is the limit”. Będę podążać za swoimi marzeniami i powołaniem – zapowiada Natalia.

huawei

i

Autor: materiały prasowe

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki