corab maj 2024

i

Autor: materiały prasowe

Warto wiedzieć

Rolniku, poznaj Agrowoltaikę

2024-06-06 0:01 Tekst sponsorowany

Produkcję żywności, zarówno upraw roślinnych, jak i hodowlę zwierząt, można połączyć z produkcją zielonej energii. Takie połączenie może odbywać się z korzyścią dla upraw i dobrostanu zwierząt. Jest to możliwe dzięki Agrowoltaice, która otwiera nowe horyzonty w myśleniu o zrównoważonej produkcji rolnej. Co więcej, skutecznie chroni plony przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi, jak grad czy ulewne deszcze.

Co można zyskać dzięki Agrowoltaice?

Dodatkowe źródło dochodów. Grunty rolne mogą zarabiać podwójnie. Rolnik zyskuje nie tylko sprzedając swoje plony, ale i energię powstającą z instalacji agrowoltaicznej. Agrowoltaika pozwala na dywersyfikację ryzyka. W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych, które mogą wpłynąć na plony, produkcja energii może pozostać na stabilnym poziomie i odwrotnie. Agrowoltaika zmniejsza ryzyko całkowitej utraty dochodów, czyli stanowi pewnego rodzaju „ubezpieczenie” na wypadek niesprzyjających warunków atmosferycznych czy niskich cen upraw na rynku.

Ochrona dla roślin i zwierząt. Konstrukcje agrowoltaiczne mogą stanowić ochronę przed gradem, burzami czy suszą. Panele mogą działać jako osłona przed nadmiernym nasłonecznieniem, redukując stres cieplny roślin i zapobiegając ich przegrzaniu. W okresach intensywnych opadów, gradobicia czy silnych wiatrów, struktury montażowe paneli mogą chronić rośliny przed uszkodzeniami mechanicznymi.

corab 2024 maj

i

Autor: materiały prasowe

Agrowoltaika szczególnie dobrze współpracuje z szeroko rozumianym sadownictwem i roślinami cieniolubnymi, takimi jak: brokuły, cukinie, szparagi, rośliny strączkowe, maliny czy borówka amerykańska. Można ja także z powodzeniem stosować na pastwiskach i wybiegach.

Agrowoltaika pozwala na prowadzenie zabiegów uprawnych. Pierwszą z form, która to umożliwia jest wysokie agro -PV. W tym przypadku panele są umieszczone na wysokości umożliwiającej swobodną pracę przy uprawach pod instalacją. Możliwe jest dostosowanie wysokości, jeśli hodowla wymaga użycia maszyn o dużych gabarytach. Druga forma to PV międzyrzędowe – instalowane pomiędzy uprawami i na pastwiskach na pionowych konstrukcjach.

W Polsce dedykowaną technologię i wiedzę w tym zakresie oferuje firma Corab.

Wejdź na www.corab.pl/agro i dowiedz się więcej!

Agrowoltaika to podwójne wykorzystanie gruntów: w systemach Agro PV te same tereny są wykorzystywane zarówno do produkcji energii elektrycznej, jak i do rolnictwa.

corab maj 2024

i

Autor: materiały prasowe Link: https://corab.pl/agro

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki