Rzecznik sztabu Jarosława Kaczyńskiego chwali Gierka!

2010-06-17 14:51

Paweł Poncyliusz dał się złapać w pułapkę. Rzecznik sztabu PiS wprowadził podział na dobrych i złych polityków, którzy wywodzą się jeszcze z czasów PRL-u. Dobry był Adam Gierek, bo „miał wrażliwość społeczną”. Źli to dziwnym zbiegiem okoliczności ci, którzy poszli na współpracę z Platformą: Cimoszewicz, Belka, Huebner.

Pierwsza poważna wpadka ekipy sztabowców Jarosława Kaczyńskiego. Paweł Poncyliusz sam wpadł pułapkę. Wszystko przez niepohamowaną chęć krytyki pod adresem kandydata PO:

- Ma już za sobą Bronisław Komorowski Marka Belkę, Danutę Huebner, Włodzimierza Cimoszewicza, czyli ludzi związanych z systemem PRL-owskim. Za chwilę, rozumiem, stanie generał Jaruzelski. A tylko czekam jeszcze na Jerzego Urbana, który stanie za plecami Bronisława Komorowskiego. To jest kandydat na miarę naszych czasów – Pytał ironicznie Paweł Poncyljusz.

- Niech pan powie otwarcie: brzydzimy się poparciem takich ludzi jak Grzegorz Napieralski, jak formacja SLD, formacja postkomunistyczna? – podpuszczał Poncyliusza Konrad Piasecki z RMF FM.

Właśnie w tym momencie rzecznik sztabu Jarosława Kaczyńskiego powinien ugryźć się w język. Niestety tego nie zrobił i brnął dalej tworząc podział na dobrych opozycjonistów i złych byłych działaczy PRL. Na koniec dał się już zupełnie zapędzić w drogę bez wyjścia i zaczął bronić Adama Gierka:
- Kogo chce tak naprawdę chce reprezentować Bronisław Komorowski jako prezydent - ludzi PRL-u czy ludzi, z którymi walczył w KOR – argumentował zaciekle Poncyljusz.

- Powie panu (Komorowski – red.), że jednych i drugich, tak jak powie Jarosław Kaczyński, tak jak Lecha Kaczyńskiego wspierał Adam Gierek, który broni dzisiaj zacięcie PRL-u – odpowiedział szybko Konrad Piasecki.

- Tylko że Adam Gierek i wielu innych lewicowych działaczy wie, co to znaczy wrażliwość społeczna – wypalił nagle Paweł Poncyljusz.

Po tej niefortunnej wypowiedzi rzecznik sztabu Jarosława Kaczyńskiego zorientował się, że zabrnął za daleko i nie kontynuował rozpoczętej myśli.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają