Uroczyste otwarcie lądowiska nastąpiło 15 października. Dzięki zakończeniu tej inwestycji tutejszy Oddział Ratunkowy jest jedynym w okolicy, który spełnia wymogi Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym.
Najwyżej w Polsce
Inwestycja związana z budową lądowiska okazała się wyjątkowo trudnym przedsięwzięciem ze względu na usytuowanie Szpitala, bezpośrednio przy ścianie lasu, co przede wszystkim zdecydowało o budowie lądowiska na dachu.
To pierwsze lądowisko w Polsce wyniesione tak wysoko - znajduje się aż 459 m nad poziomem morza i aż 27,5 m nad poziomem gruntu. Wykonane jest na najwyższym piętrze budynku szpitala w formie nadbudowanej płyty żelbetowej. Lądowisko posiada możliwość bezpośredniej komunikacji z SOR-em oraz blokiem operacyjnym i dzięki wyposażeniu w nowoczesną instalację nawigacyjną i oświetleniową będzie funkcjonowało w systemie całodobowym.
Kosztowna inwestycja
Uroczyste otwarcie lądowiska połączone było z konferencją poświęconą dziesięcioletniej działalności szpitala. W konferencji udział wzięli m.in. przedstawiciele Ministerstwa Skarbu Państwa, Ministerstwa Zdrowia, organów samorządowych oraz służb mundurowych. Budowa lądowiska w całości sfinansowana była ze środków własnych Specjalistycznego Centrum Medycznego i kosztowała 2,5 miliona złotych.