Każdemu może czasami zabraknąć gotówki lub pilna potrzeba zmusza do zaciągnięcia drobnej pożyczki. Dobrze, gdy jest taka możliwość w legalnie działającej i regulowanej przez państwo firmie pożyczkowej. Obecnie ten rynek jest w pełni uregulowany: istnieje publiczny rejestr, koszty i odsetki są limitowane. Klient obowiązkowo otrzymuje jasne i przejrzyste tabelaryczne zestawienie kosztów i zasad spłaty oraz praktycznie zlikwidowano opłaty karne za nieterminową spłatę.
Zaufanie, które procentuje
Polski Związek Instytucji Pożyczkowych wraz firmami członkowskimi wspierał rozsądne regulacje, które poprawiły pozycję konsumenta na rynku i doprowadziły do eliminacji z branży tych podmiotów, których działalność wpływała negatywnie na obraz całego rynku. Jednocześnie branża samoregulowała się wypracowując standardy postępowania i dobre praktyki. Wiodące firmy pożyczkowe uzyskują dziś wyniki satysfakcji klientów nie niższe niż banki na analogicznych produktach kredytowych, a pod względem wygody, dostępności i szybkości uzyskania – nawet lepsze.
Digital lending napędza polski fintech
Cyfrowa transformacja usług finansowych stworzyła nowy sektor gospodarki, który nazywa się fintechem. Jednym z ważniejszych filarów tej branży są instytucje pożyczkowe zrzeszone w PZIP, które znajdują się w ścisłej czołówce najnowocześniejszych przedsiębiorstw działających w Polsce. Potwierdzają to prestiżowe wyróżnienia, którymi mogą pochwalić się członkowie organizacji.
Nowoczesne technologie to niestety też nowe zagrożenia. Związek ma świadomość, że w sieci istnieją liczne niebezpieczeństwa, które mogą narazić klientów na przykre przeżycia związane np. z kradzieżą tożsamości. Z tego względu PZIP zainicjował powstanie systemu ochrony klientów przed niechcianą pożyczką o nazwie Bezpieczny PESEL. System jest całkowicie darmowy, co wyróżnia go na tle innych podobnych rozwiązań obecnych na rynku. Bezpieczny PESEL do tej pory uchronił klientów przed wyłudzeniem kredytów o łącznej wartości 3 mln zł!
Konsument w centrum uwagi
Związek prowadzi także bezpłatną infolinię konsumencką i program darmowych porad prawnych - jego eksperci zawsze są gotowi udzielić specjalistycznej informacji, a na stronie www.pzip.pl znajdują się przydatne informacje dotyczące zasad bezpiecznego pożyczania.
Firmy pożyczkowe zrzeszone w PZIP oferują klientom możliwość zaciągnięcia szybkiej i bezpiecznej pożyczki online - jest to wygodne rozwiązanie, z którego korzysta ok. 3 mln Polaków. Znakomita większość pozytywnie ocenia jakość świadczonych usług. Systematycznie rośnie także poziom zaufania do firm pożyczkowych. To wynik ciężkiej pracy nad budowaniem trwałej i partnerskiej relacji nastawionej na zadowolenie klienta.
Liderzy rynku
W 2018 roku firmy zrzeszone w PZIP udzieliły pożyczek na łączną kwotę ponad 3 mld zł. Pieniądze te przeznaczono na zakup wymarzonych sprzętów, wyjazdy wakacyjne, drobne remonty i niespodziewane naprawy. Każda pozytywna historia motywuje do dalszej pracy, a członkowie Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych wspólnie zmieniają rynek na dobre.
Materiał Partnerski