Polacy kupują mniej piwa, wybierają mocniejsze alkohole
Dane z raportu firmy Nielsen przedstawił portal tvn24.pl. Wynika z niego, że w 2020 roku wydaliśmy na alkohol 7 procent więcej niż rok wcześniej. Okazuje się, że kupujemy mniej piwa! Sprzedaż „złotego trunku” spadła o 1,6 procenta. W 2020 roku wybieraliśmy coś mocniejszego, tak wygląda wzrost sprzedaży mocniejszych alkoholi:
- whisky 15 procent,
- wino 8 procent,
- rumy 30 procent
- giny 26 procent.
Zobacz również: Pogodowy CHAOS w Polsce. ZAMIECIE śnieżne i marznące deszcze. Może być GROŹNIE!
Polacy kupują więcej alkoholu. Niepokojące dane
Czas pandemii przysporzył nam sporo problemów, zostaliśmy zamknięci w domach oraz odcięci od rozrywek. Jak się okazuje, niestety, Polacy w pandemię piją więcej alkoholu. Tvn24.pl informuje też o badaniach przeprowadzonych we współpracy z Państwową Agencją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, według których aż 14 procent badanych deklaruje większe spożycie alkoholu w czasie pandemii w stosunku do poprzedniego roku! Te dane mogą niepokoić, ponieważ wybór mocnego alkoholu może prowadzić do uzależnień.
Czytaj też: Koronawirus w Polsce. Ile jest dziś zakażeń? [6 LUTEGO 2021]
- Inne słowo na uzależnienie to jest przyzwyczajenie. Jeżeli ktoś przez sześć-dziesięć miesięcy posługuje się alkoholem jak lekarstwem na nudę, na zdenerwowanie, to teraz te kilka miesięcy są równią pochyłą, po której się zsuwamy bezwiednie – mówi w rozmowie z tvn24.pl psycholożka i terapeutka uzależnień dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska. – Dzień, w którym człowiek wypija pół butelki wina to nie problem, ale dzień za dniem, w którym się wypija po pół butelki, a potem już coraz więcej, to zaczyna być problem – dodaje.