W Internecie kupisz taniej

i

Autor: Shutterstock

W Internecie kupisz taniej

2018-01-29 1:00

Zakupy w sieci to bardzo wygodne rozwiązanie. Możemy przeglądać setki towarów, nawet nie ruszając się z fotela. W dodatku ceny są zazwyczaj bardzo korzystne. Również zapłacenie za wybrany produkt nie nastręcza trudności – można to zrobić online szybko i bezpiecznie, np. za pomocą aplikacji mobilnej banku z opcją płatności BLIK.

W żadnym, nawet największym centrum handlowym nie znajdziemy tylu sklepów co w sieci. Bez względu na to, jakiego asortymentu potrzebujemy, zawsze mamy szeroki wybór. Co więcej, nie tylko do polskich sklepów, ale też zagranicznych oferujących towary, które w Polsce są niedostępne albo znacznie droższe.
-

W INTERNECIE BEZPIECZNIE ZAPŁACISZ BLIKIEM

BLIK to dobrze zabezpieczony system Płatności mobilnych. Aby się nim posługiwać, wystarczy mieć konto w banku, który udostępnia tę usługę oraz smartfon z systemem operacyjnym Android lub iOS oraz połączenie z internetem. Ten sposób robienia płatności oferują klientom: Alior Bank, Bank Millennium, BZ WBK, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski, Getin Bank, BGŻ BNP Paribas, a także T-Mobile Usługi Bankowe i Orange Finanse. Do realizacji każdej płatności otrzymujesz jednorazowy kod BLIK. Jest on ważny 2 minuty, po upływie których generowany jest kolejny. Akceptacja płatności zawiera kwotę i odbiorcę płatności, a to kolejne ważne zabezpieczenie. Finalnie każdą płatność zatwierdzasz znanym tylko sobie PIN-em w aplikacji mobilnej banku. BLIK nie przechowuje żadnych twoich danych. Nie mogą więc one zostać wykradzione, przechwycone i wykorzystane w innej transakcji. Oczywiście, jak w przypadku innych sytuacji, musisz przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa, np. nie udostępniać haseł do swoich urządzeń osobom postronnym. W dodatku takie zakupy możemy zrobić wszędzie, jeśli mamy smartfon z dostępem do Internetu – na ławce w parku, w poczekalni u dentysty, w kawiarni czy nawet w pociągu.


Tajemnica niskich cen

Sklepy internetowe nie muszą płacić za wynajmowanie powierzchni wystawienniczych w wielkich centrach ani w popularnych pasażach handlowych i dzięki temu obniżają koszty swojej działalności. Nie muszą też zatrudniać tylu pracowników do obsługi klientów. Z tego powodu mogą zaoferować ceny niższe o kilkanaście procent niż sklepy stacjonarne. Różnica jest tym większa (nawet o kilkaset złotych), im droższy jest towar, np. duży sprzęt AGD lub elektronika. Ponadto dzięki internetowym porównywarkom cenowym (m.in. takim jak www.ceneo.pl, nokaut.pl czy www.skapiec.pl.) łatwo znajdziemy wymarzony produkt w możliwie najniższej cenie. Sklepy w bazach porównywa rek są dokładnie sprawdzane, co minimalizuje ryzyko bycia oszukanym.

Kolejne zalety

Oszczędność czasu i wysiłku również przemawia na korzyść internetowego handlu. Unikamy wielogodzinnych spacerów po sklepach, w których zwykle jest tłoczno, a wybór towarów bywa ograniczony. Znacznie łatwiej znajdziemy w sieci upatrzony model, rozmiar czy kolor poszukiwanego produktu. Mamy też szanse zapoznać się opiniami innych klientów nie tylko samym sklepie czy jakości jego usług, ale nawet o konkretnym towarze, i poznać jego plusy i minusy bezpośredniego od jego użytkowników. Jako wadę zakupów w sieci często wskazuje się konieczność oczekiwania na zmówiony towar, jednak obecnie przy sprawnie funkcjonujących firmach kurierskich oraz rozbudowanej sieci paczkomatów, czas ten skraca się czasem nawet do 24 godzin. Płacąc za zakupy mamy też możliwość wybrania różnych form płatności – przelew internetowy, karta lub s korzystanie z wygodnej, prostej i bezpiecznej metody płatności, którą znajdziecie w aplikacji mobilnej wielu banków w Polsce.

TU ZAPŁACISZ BLIKIEM

Ta forma płatności jest dostępna w prawie wszystkich sklepach internetowych, w tym m.in.:

• Allegro.pl – największa w Polsce platforma handlowa i serwis aukcyjny. Na platformie sprzedaje blisko 100 tysięcy polskich profesjonalnych, zarejestrowanych firm: sklepów, importerów, dystrybutorów, producentów.
• AliExpress.com – chiński serwis zakupowy, w którym można kupić niemal wszystko, od ubrań, przez elektronikę, wyposażenie domu i kosmetyki, aż po akcesoria sportowe.
• Empik.com – sklep internetowy sieci sprzedaży książek, wydawnictw muzycznych, filmów, gier, programów i akcesoriów komputerowych oraz prasy.
• Mediaexpert.pl – sklep internetowy sieci elektromarketów ze sprzętem AGD, RTV itp.
• Komputronik.pl – internetowy sklep komputerowy.
• Multikino.pl – operator 32 kin w 27 miastach Polski z łączną liczbą 258 ekranów.
• Arena.pl – internetowa platforma zakupowa z bogatym asortymentem.
• Jakdojade.pl – kompleksowy serwis do planowania podróży.

JAK WYBRAĆ ZAUFANY SKLEP INTERNETOWY?

1. Bardzo ważne jest zapoznanie się z opiniami innych klientów dotyczącymi jakości obsługi, szybkości dostawy, łatwości zwrotu lub wymiany towaru czy zapewnienia gwarancji dostarczenia przesyłki w terminie. Warto wybrać ten, który ma najwięcej pozytywnych recenzji.

2. Sprawdź, czy sklep ma na stronie dokładną nazwę i adres sprzedawcy, rzeczywiste miejsce prowadzenia działalności, telefon kontaktowy, dane identyfikacyjne (jak NIP, REGON, nr KRS).

3. Dobrze, jeśli sklep posiada certyfikat wiarygodności. Oznacza to, że został on poddany weryfikacji i uzyskał rekomendację z niezależnych źródeł. Obecnie najbardziej znane i cenione na rynku są takie certyfikaty jak: Rzetelna Firma, Jakość Q, Zaufane Opinie i Tylko Oryginalne Produkty.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki