WYBORY 2011: Waldemar Pawlak leci po zwycięstwo - ZDJĘCIA

2011-06-27 4:45

Politycy Polskiego Stronnictwa Ludowego, którzy w weekend pojawili się na konwencji wyborczej swojego ugrupowania, przecierali oczy ze zdumienia. Ich szef Waldemar Pawlak (52 l.) pojawił się w wyborczym klipie na motolotni. Okazuje się, że lider ludowców latanie ma we krwi. Od dziecka marzył, by być pilotem, a teraz lata na wiatrakowcach, czyli czymś pomiędzy samolotem a śmigłowcem.

Wicepremier Waldemar Pawlak zaskoczył wszystkich. Tuż przed jego wejściem na scenę zgromadzeni działacze ludowców zobaczyli specjalnie przygotowany na tę okazję film. Widać na nim, jak wicepremier na motolotni ląduje tuż obok miejsca, w którym zorganizowano kongres. Po chwili, przy dźwiękach muzyki, wicepremier pojawia się wśród działaczy PSL. O nowej pasji wicepremiera (lataniu na wiatrakowcu) wie niewielkie grono osób.

– Już w młodości chciał zostać pilotem i kształcić się w Dęblinie, nie pozwoliły na to jednak problemy zdrowotne, głównie kłopoty z zatokami. Teraz pochłaniają go wiatrakowce. Do tej pory odbył kilka lotów tą maszyną w towarzystwie instruktora, ale w najbliższej przyszłości chce zdobyć uprawnienia do samodzielnego latania taką maszyną. W wiatrakowcach najbardziej podoba mu się nowatorskie połączenie samolotu ze śmigłowcem oraz fakt, że są to bardzo bezpieczne maszyny – mówi nam anonimowo bliski współpracownik wicepremiera.

Podczas konwencji lider PSL zapewniał, żeby nie wierzyć sondażom, w których ludowcy są poniżej progu wyborczego. – PSL różni się od Platformy społecznym podejściem do gospodarki, od PiS rozumieniem pojęcia patriotyzmu, a od SLD – większą wrażliwością społeczną, bez „ekstrawagancji obyczajowych” – mówił Pawlak. Na listach wyborczych ludowców znalazł się m.in. były mistrz olimpijski w skoku o tyczce Władysław Kozakiewicz (58 l.),  córka legendarnego trenera piłkarskiego Kazimierza Górskiego – Urszula Górska oraz Andrzej „Bobo” Bobowski (71 l.), nazywany królem polskich kibiców.

Co obiecuje PSL

1. Obronę interesów polskiej wsi i polskiego rolnictwa
2. Budowę silnego państwa, które tworzy warunki do godnego życia
3. Stabilizację finansów publicznych poprzez wzmocnienie polskiej gospodarki
4. Poprawę materialnych warunków życia Polaków
5. Stabilizację zatrudnienia
6. Proporcjonalny wzrost rent i emerytur
7. Modernizację opieki i wsparcia dla osób starszych
8. Wyrównanie szans rozwoju regionów z niższymi wskaźnikami ekonomicznymi.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają