Portal TVNWARSZAWA.PL informuje, że 22-latkę próbowała ratować jej mama wraz z sąsiadem. Straż pożarna stwierdziła w pomieszczeniu za pomocą detektora podwyższony stan tlenku węgla.
Zima to szczególnie niebezpieczny okres, w którym wzrasta liczba zatruć tlenkiem węgla. Na ten czas MSW wydało specjalny komunikat: "Zimą podczas dogrzewania domów i mieszkań dochodzi również do zatruć tlenkiem węgla. Straż pożarna od początku okresu grzewczego prosi o większą rozwagę przy ogrzewaniu mieszkań i częstsze sprawdzanie stanu pieców oraz przewodów kominowych".
Straż Pożarna przestrzega przed zatykaniem i zaklejaniem przewodów wentylacyjnych. Informuje także mieszkańców o tym, że w urządzeniach gazowych, w przypadku braku wystarczającej ilości powietrza, dochodzi do niezupełnego spalania gazu i wytworzenia się niewyczuwalnego tlenku węgla.
Objawami świadczącymi o ulatniającym się czadzie mogą być nudności, senność i bóle głowy. Aby zapobiec zatruciom tlenkiem czadu, można – dla własnego bezpieczeństwa oraz wszystkich pozostałych domowników - zainstalować w domu lub mieszkaniu, czujniki tlenku węgla, które zaalarmują w przypadku wystąpienia zagrożenia, dzięki czemu będzie można uniknąć tragedii.