Wiadomości z Polski w skrócie. Najnowsze informacje polityczne z kraju

2014-07-03 4:00

Wotum nieufności dla rządu, brak pełnomocnika ds. równego traktowania i wyniku sondażu w sprawie odwołania prezesa NBP - Marka Belki. Sprawdź najnowsze wiadomości polityczne z Polski.

Znowu będą odwoływać premiera

Afera taśmowa jeszcze długo będzie się ciągnąć za politykami PO i za premierem. W środę Sejm zajmie się wnioskiem Prawa i Sprawiedliwości o wotum nieufności wobec rządu i wnioskiem o wotum nieufności wobec szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza (53 l.). O zastrzeżeniach PiS wobec rządu będzie mówić Jarosław Kaczyński (65 l.). Przed głosowaniami nie przewidziano debat i posłom PiS to się nie spodobało. - Demokracja w wydaniu władców III RP zamienia się w fasadę. Szybko przegłosować, zamieść pod dywan, stwierdzić, że nic się nie stało... - mówił wczoraj w Sejmie szef klubu PiS Mariusz Błaszczak (45 l.), a rzecznik partii Adam Hofman (34 l.) dodał: - I do Sowy.

Zobacz: Joachim Brudziński w WIĘC JAK: Nie wyobrażam sobie koalicji z Januszem Korwin-Mikkem

Następcy nie ma

Czy ktoś zauważył, że w kraju zabrakło nagle pełnomocnika ds. równego traktowania? Do premiera chyba to jeszcze nie doszło.

Pod koniec maja pełniąca funkcję Agnieszka Kozłowska-Rajewicz (45 l.) została wybrana z list Platformy Obywatelskiej do europarlamentu. Zrezygnowała z mandatu posła RP i zapowiedziała, że rezygnuje z funkcji rządowej. Jest lipiec, a jej następcy wciąż brak. Co w takim razie bez szefa robi biuro pełnomocnika rządu ds. równego traktowania? - To co powinno - usłyszał dziennikarz RMF FM. Gwoli ścisłości: Kozłowska-Rajewicz zatrudniała ponad 20 osób, na ich pensje wydatkowano rocznie ok. 1,5 mln zł.

Prezes NBP powinien odejść

Większość Polaków ocenia krytycznie aferę taśmową ujawnioną przez tygodnik "Wprost" i udział w niej czołowych polskich polityków. Tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez Warsaw Enterprise Institute i Dom Badawczy Maison, a opublikowanego przez "Dziennik. Gazetę Prawną". Najsurowiej oceniany jest prezes Narodowego Banku Polskiego Marek Belka (62 l.). W jego przypadku 67 proc. Polaków uważa, że powinien podać się do dymisji, a tylko 11 proc., że powinien pozostać na stanowisku. Z kolei odejścia szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza (53 l.) chce ponad połowa badanych Polaków, a co czwarty jest zdania, że powinien zachować stanowisko jedynie do czasu wyjaśnienia całej sprawy.

ZAPISZ SIĘ: Codziennie wiadomości Super Expressu na e-mail

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają