Dieta Montignaca polega na dobieraniu odpowiednich produktów - tych z niskim indeksem glikemicznym (IG). Dlaczego? Ponieważ wszystkie węglowodany mają różną zawartość cukru, który nie zużyty jako źródło energii jest wchłaniany przez komórki tłuszczu.
Dla kogo dieta Montignaca?
Właściwie każdy może ją stosować. Ważne, aby nie robić wyjatków i jeść tylko prodkty o niskim poziomie IG. Jest dobra dla osób, które chcą obniżyć poziom cukru w organiźmie lub ustabilizować go.
Zalecane produkty:
Wszystkie, które mają poziom IG niższy niż 50 (w skali od 1 do 100). Przykładowo: soja, fasolka, groch biały, ryby, chude mięso, odtłuszczony nabiał, warzywa zielone, pomidory i czosnek, a także grejpfruty, truskawki, brzoskiwnie...
Zakazane produkty:
Wszystkie z poziomem IG powyżej 50. Są to np. biała maka, biały ryż, ziemniaki (poza młodymi obranymi ze skórki), białe pieczywo, cukierki i ciastka, miód, frytki...
Faza pierwsza diety Montignaca:
Powinna trwać ok 2-3 miesięcy. Podczas tej fazy, w której zrzucimy zbędne kilogramy, nie powinniśmy łączyć węglowodanów z tłuszczami, czyli do wyboru mamy posiłki węglowodanowo-białkowe i tłuszczowo-białkowe. Jedzmy 5 posiłków dziennie, aby nie podjadać i nie głodzić się. Nie powinno się robic przerw między posiłkami dłuższych niż 3 godziny, natomiast surowe owoce jedzmy tylko na pół godziny przed posiłkiem. Pamietajmy o piciu dużej ilości wody niegazowanej i unikajmy mocnej kawy.
Faza druga diety Montignaca:
Będzie to sposób na utrzymanie wagi, który możemy stosować zawsze. Jedzmy węglowodany o niższym poziomie IG niż 50. Makaron pełnoziarnisty gotuj al dente, pamiętaj też, aby nie jeść rozgotowanych warzyw, ponieważ wówczas ich IG zwiększa się wielokrotnie.
NAJLEPSZE WCZASY ODCHUDZAJĄCE. KLIKNIJ TUTAJ >>>