ZEMSTA na mężu: Zdradzane żony piszą DONOS do skarbówki!

Jak zniszczyć życie niewiernemu mężowi? Najlepiej donieść na niego w urzędzie skarbowym! Zdradzone Polki masowo denuncjują swoich partnerów. Służby skarbowe ujawniają, że tylko w tym roku otrzymały aż 5 tys. wszelakich donosów. A wiele z nich napisały zdradzone kobiety.

Jak wskazują dane urzędów skarbowych, wierność się opłaca. Zdradzona małżonka potrafi uczynić z życia faceta fiskalne piekło. Wystarczy jeden donos, a już mąż ma na głowie skarbówkę. Jeśli rzeczywiście coś przeskrobał, może zapłacić karę od kilkuset do nawet kilkuset tysięcy złotych. W ekstremalnych wypadkach może też trafić do więzienia. I kto powiedział, że zemsta nie jest słodka?

Przeczytaj koniecznie: Zdradzona żona z Gorzowa Wielkopolskiego: Mój mąż ma najmniejszego penisa na świecie

Co w donosach piszą kobiety? "Mąż jeździ do kochanki 300 km od domu, a potem wpisuje to w koszty firmy. Proszę go sprawdzić i śledzić, co tam z nią wyprawia, za pieniądze państwowe". Takich pism skarbówki dostają coraz więcej. - Piszą je często pokrzywdzone żony - mówi Alicja Jurkowska, z Urzędu Kontroli Skarbowej. - Opisują panów, którzy przed sądem złożyli fałszywe zeznania, aby nie płacić wysokich alimentów. My nie segregujemy ich tematycznie - dodaje.

Skargi żon wpływają wszystkimi możliwymi sposobami. Pocztą elektroniczną, pocztą tradycyjną, faksem, składane są też osobiście lub telefonicznie. Coraz częściej są to informacje podpisane. Często wysyłane do kilku instytucji jednocześnie (US, ZUS, prokuratura, urząd dzielnicy).

Patrz też: Mój mąż jest gejem! Jolanta ze Szczecina po 30 latach odkryła, że mąż zdradza ją z kolegą z pracy

- Anonimy i oficjały, wszystko sprawdzamy. Naszym zadaniem jest dbać o to, aby budżet państwowy nie stracił - informuje Jurkowska. - W ubiegłym roku ponad połowa donosów była prawdziwa. Nie oceniam donosicieli. Mogę jedynie poradzić, jak napisać skuteczny donos.

Jak powinien wyglądać dobry donos

Jak napisać profesjonalny donos? Radzi Alicja Jurkowska, rzecznik Urzędu Kontroli Skarbowej, oraz Mirosław Kucharczyk, rzecznik Izby Skarbowej w Warszawie.

1. Sprecyzuj kogo dotyczy.

2. Opisz szczegółowe działania sprawcy.

3. Zawrzyj szczegółowe dane - kwoty, daty, opis miejsc.

4. Dołącz dokumenty, np. na nośnikach elektronicznych z nagraniami rozmów z np. mężem przechwalającym się, jak "wykołował skarbówkę".

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają