Zepsuli święto Murzynowi

2007-10-24 1:10

Mówi, że od zawsze kibicował Interowi Mediolan. Wczoraj Dawid Janczyk (20 l.), napastnik CSKA Moskwa, spełnił swoje dziecięce marzenia.

Zadebiutował w elitarnej Lidze Mistrzów, i to w dodatku w meczu przeciwko swojemu ulubionemu klubowi!

Polak z niecierpliwością czekał na ten dzień. W lidze rosyjskiej trener Walerij Gazzajew rzadko korzysta z usług "Murzyna". Jednak wczoraj wpuścił reprezentanta polskiej młodzieżówki na ostatni kwadrans. W tym momencie zespół CSKA remisował 1:1 z Interem.

Kiks roku Mandrykina

Trener mistrza Rosji zaryzykował. W ostatnim fragmencie spotkania zdecydował się na grę trójką napastników: Jo - Vagner Love - Janczyk. Gazzajew za wszelką cenę dążył, aby mecz z włoskim klubem rozstrzygnąć na swoją korzyść. W ten sposób drużyna CSKA wciąż liczyłaby się w rywalizacji o awans do kolejnej rundy Ligi Mistrzów.

Jednak po kilku minutach cały plan rosyjskiego szkoleniowca runął. A wszystko przez bramkarza CSKA - Mandrykina, który w 80. minucie zachował się tak, jakby po raz pierwszy zagrał w poważnym spotkaniu. Portugalczyk Luis Figo dośrodkował na pole karne, a tam najwyżej do piłki wyskoczył stoper Interu Walter Samuel i strzelił w kierunku bramki. Argentyńczyk nie ukrywał zdziwienia, gdy ujrzał, że piłka odbiła się przed bramkarzem moskiewskiej drużyny i przy jego biernej postawie wpadła do siatki! Samuel zdobył bramkę po raz pierwszy odÉ 43 meczów, a Inter wygrał w Moskwie 2:1.

Gazzajew straci pracę

Mandrykin był wściekły, bo wskutek jego nieszczęśliwej interwencji mistrz Rosji może zapomnieć o podboju Ligi Mistrzów. Z niedowierzaniem głową kręcił trener Gazzajew, który, przegrywając z Interem, zapewne straci pracę. Już wcześniej mówiło się, że to dla niego mecz ostatniej szansy.

Smutny był także Dawid Janczyk. Wprawdzie zagrał w końcu w Champions League, oddał nawet jeden strzał, ale jego święto zepsuł mu kolega z zespołuÉ