Uroczyste przekazanie symbolicznego długopisu odbyło się w towarzystwie Jeffa Gottlieba – prezydenta Jewish Historical Society of Queens oraz Cheta Szarejko – wiceprezydenta Kongresu Polonii Amerykańskiej Downstate New York Division. Obaj zasiadają w Polish-Jewish Dialogue Committee, który był jedną z organizacji proponujących nazwanie ulicy przed kościołem imieniem Jana Pawła II.
W misję tę zaangażowany był również proboszcz parafii św. Krzyża, Piotr Żendzian oraz ksiądz Witold Mroziewski, który do czerwca 2013 roku posługiwał w tejże parafii. Dzięki wspólnym wysiłkom (w akcję włączyło się także wiele innych osób i polonijnych działaczy!), wszystko zakończyło się sukcesem. Już tej wiosny na rogu 56th Road i 61st Street na Maspeth odbędzie się uroczyste odsłonięcie tablicy „Pope John Paul II Way”.
Długopis, który zadecydował o „Pope John Paul II Way”
2014-01-13
3:00
Do tego, aby Polacy z Queensu mogli przejść się odcinkiem ulicy nazwanym „Pope John Paul II Way”, potrzebne było podpisanie specjalnego rozporządzenia. Zrobił to w ostatnich godzinach swojej kadencji burmistrz Michael Bloomberg, a teraz długopis, którym podpisał dokument, trafił do parafii św. Krzyża na Maspeth. Przypomnijmy, właśnie tam ma się znajdować ulica Papieża-Polaka.