marihuana

i

Autor: Photos.com marihuana

Kanada świętuje pełną legalizację marihuany. Na ulicach długie kolejki [ZDJĘCIA]

2018-10-19 10:49

W środę o północy Kanada stała się oficjalnie pierwszym krajem grupy G7 (i zarazem drugim państwem na świecie po Urugwaju), który zalegalizował posiadanie i używanie marihuany "rekreacyjnej". Premier Kanady Justin Trudeau jest zdania, że decyzja ta sprowadzi dilerów z czarnego rynku do legalnego sektora konopi indyjskich. Legalizacja marihuany wywołała entuzjastyczne reakcje społeczeństwa, którzy wylegli świętować na ulicach. Przed 111 sklepami na terenie państwa utowrzyły się gigantyczne kolejki, a co bardziej pomysłowi obywatele przerobili już nawet kanadyjską flagę.

Od czwartku w kanadyjskich kanałach informacyjnych temat legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych przewija się nieustająco. Media zdążyły już ustalić m.in., kto jako pierwszy kupił legalną marihuanę. Jak się okazało, dokonał tego równo o północy Ian Power z miasta St. John’s w prowincji Nowa Funlandia i Labrador - terytorium kraju najbardziej wysuniętym na wschód. Zapowiedział, że swojej zdobyczy nie wykorzysta, a zostawi na pamiątkę.

Co ciekawe, wielu ekspertów uważa, że wiele z osób uczestniczących w radosnych marszach na ulicach kanadyjskich miast tak naprawdę swój towar nabyły jeszcze na czarnym rynku (ponieważ kilka największych miast w Kanadzie, w tym Toronto i Vancouver, jeszcze nie otworzyło żadnych sklepów). Jak jednak dodano, pomimo niedoboru marihuany konsumenci w całym kraju będą mogli kupić legalną marihuanę przez Internet, za pośrednictwem witryn prowadzonych przez władze prowincji lub licencjonowanych sprzedawców detalicznych (jakkolwiek trzeba się liczyć z tym, że dostawa zajmie kilka dni).

Zwolennicy legalizacji postanowili m.in. przerobić kanadyjską flagę, gdzie liść klonowy został zastąpiony w następujący sposób:

Posiadanie marihuany w Kanadzie było nielegalne od 1923 r., jednak używanie jej w celach medycznych zostało dopuszczone w 2001 roku. Kanada podąża śladami Urugwaju, który stał się pierwszym krajem na świecie, w którym zalegalizowano sprzedaż konopi indyjskich do użytku rekreacyjnego w 2013 roku.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają