Szok! Ten ogromny pająk ma 2-centymetrowe kły i śmiercionośny jad. Będzie... ratował życie!

i

Autor: AUSTRALIA REPTILE PARK Szok! Ten ogromny pająk ma 2-centymetrowe kły i śmiercionośny jad. Będzie... ratował życie!

"Megapająk" ma wielkie kły i śmiercionośny jad. Będzie... ratował życie!

2021-11-17 10:33

Do Australian Reptile Park trafił wielki pająk lejkowaty z kłami, którymi jest w stanie przekłuć ludzkie paznokcie. Pracownicy ośrodka przyznają, że to największy okaz tego typu, jaki w życiu widzieli. Pająk jest śmiertelnie niebezpieczny, jego jad jest w stanie zabić w kilkanaście minut. Jednak ten konkretny okaz nie będzie już zabijał. Wręcz przeciwnie - będzie ratował.

Niezwykły okaz trafił do australijskiego ośrodka za sprawą anonimowego darczyńcy. "Megapająk", jak mówią o nim pracownicy placówki, w pełni zasługuje na swoje przezwisko. W całości mierzy 8 centymetrów, samo jego ciało natomiast 5 cm. Pająk ma też 2-centrymetrowe kły, tak silne, że jest w stanie przebić się nimi przez ludzki paznokieć. "CNN" podaje, że zgodnie z oświadczeniem Michaela Tate'a, dyrektora ds. edukacji Australian Reptile Park, to największy okaz, jaki kiedykolwiek wpadł mu w ręce. Dla porównania: średnia długość ciała pająka lejkowatego wynosi od 1 do 5 centymetrów. „Samica jest niezwykle duża i jeśli uda nam się przekonać ludzi do przekazania większej liczby pająków takich jak ona, zaowocuje to uratowaniem większej liczby istnień dzięki ogromnej ilości jadu, który mogą wyprodukować”. Pająk bowiem nie będzie już zabijał, tylko ratował życie. Z jego jadu będzie mogła powstać antytoksyna.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE! Sieć sklepów wykorzystuje kryzys na granicy polsko-białoruskiej w reklamie. Przesadzili? [WIDEO]

Wyrzucił na śmietnik olbrzymiego pająka w Dąbrowie Górniczej

"Megapająk" ma wielkie kły i śmiercionośny jad. Będzie... ratował życie!

Wyróżnia się około 40 gatunków pająków lejkowatych, a wśród nich kilka śmiertelnie niebezpiecznych ze względu na wyjątkowo toksyczny i błyskawicznie działający jad. Te konkretne pająki mają na koncie 13 ofiar, ale od 1981 roku, gdy w Australii zaczęto używać antytoksyny, już nie zabijają. Tak czy inaczej wciąż budzą grozę. 

NIE PRZEGAP! Toalety w szkole nie będą miały drzwi? "To jedyny sposób, by ratować uczniów"

Sonda
Czy zabijasz pająki w domu?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają