Norylsk - najbardziej depresyjne miasto świata

i

Autor: SPUTNIK/EAST NEWS Wyobrażacie sobie mieszkać w takim miejscu?

Najbardziej depresyjne miasto świata spowiły ciemności. Słońca nie zobaczą tam przez miesiąc!

2021-12-06 12:43

50-stopniowy mróz, ponad miesiąc bez promieni słonecznych, a dodatkowo wyjątkowo skażone powietrze - trudno znaleźć gorsze miejsce do życia. A jest nim rosyjski Norylsk, najdalej na północ wysunięte miasto na świecie, które zyskało też opinię najbardziej przygnębiającego. Właśnie zaczęła się tam noc polarna, która potrwa aż do pierwszych tygodni stycznia 2022 roku.

O Norylsku, położonym na Syberii, krążą legendy. W dużej mierze dlatego, że nie ma tam wstępu nikt, kto nie jest obywatelem Rosji albo białoruskim przedsiębiorcą, a równie trudno, jak dostać się do tego miasta, jest je opuścić. Zbudowane w latach trzydziestych ubiegłego wieku powstało za sprawą więźniów, którzy byli tam wywożeni do pracy w łagrach. Teraz odcięte od świata miasto zamieszkują robotnicy oraz ich rodziny. Ciężko jednak sobie wyobrazić, by ktoś chciał tam mieszkać z własnej woli. Jak podaje serwis Twojapogoda.pl, w najzimniejszych miesiącach temperatury spadają tam do -50, a nawet -60 stopni Celsjusza! Jednak tak naprawdę mrozy panują tam przez prawie 10 miesięcy w roku. Opady śniegu są tak obfite, że bardzo szybko tworzą się sięgające kilku metrów zaspy, utrudniające wydostanie się z domu, a niemal wykluczające przemieszczanie się jakimkolwiek transportem. Najgorsze jednak jest chyba to, że dzień trwa tam zaledwie kilkadziesiąt minut, a przez resztę czasu miasto jest spowite ciemnością. Teraz jest jeszcze gorzej, bo z końcem listopada zaczęła się tam noc polarna, która potrwa niemal do połowy stycznia. 

CZYTAJ TAKŻE: Rodzice 15-letniego zabójcy z Michigan dostali zarzuty. Broń kupili synowi na święta

CZYTAJ TAKŻE: Te zakupy w IKEA zapamiętają na długo. 31 osób musiało spędzić w sklepie noc!

Zima atakuje w Siedlcach

Jakby tego było mało, Norylsk jest też jednym z najbardziej zanieczyszczonych miejsc na świecie. W ciągu roku wydobywa się tam około pół miliona ton miedzi, drugie tyle niklu, a także spore ilości platyny i kobaltu. W efekcie śnieg, jaki zalega tam przez większą część roku, błyskawicznie staje się czarny, a średnia długość życia robotników pracujących przy wydobyciu, jest aż o 10 lat krótsza niż rosyjska średnia. 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE! Ciężarna modelka plus size z dumą prezentuje swoje NAGIE ciało. "Rozstępy jak drzewo życia"

Sonda
Czy lubisz zimę?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają