Nietoperz

i

Autor: Shutterstock

Podano szczegóły zdarzenia

Nietoperz zabił dziecko! "Wleciał do pokoju przez okno"

2024-10-06 11:00

Nieprawdopodobny incydent w Kanadzie! Nietoperz wleciał do pokoju, w którym spało małe dziecko i ugryzł je. Rodzice niczego podejrzanego nie zauważyli, ale po jakimś czasie malec zaczął bardzo źle się czuć i wkrótce zmarł. Okazało się, że za śmierć dziecka odpowiada właśnie nietoperz, który dostał się do sypialni domu w Sudbury w Ontario przez otwarte okno.

Nietoperz wleciał do sypialni w nocy i ugryzł małe dziecko. Malec zmarł. Ujawniono, że powodem zgodnu dziecka była wścieklizna

Czy to możliwe, by nietoperz zabił człowieka? Niestety tak. Dowodzi tego nieprawdopodobna tragedia, która rozegrała się we wrześniu w Kanadzie. Do szpitala trafiło tam w poważnym stanie małe dziecko. Nie ujawniono jego wieku, płci ani nazwiska. Niestety, malec zmarł, a sekcja zwłok i przesłuchanie rodziców udowodniły, że wszystkiemu winien jest jeden nietoperz. Jak to możliwe? Zwierzę dostało się do sypialni domu w Sudbury w Ontario przez otwarte okno, a potem ugryzło śpiące małe dziecko. Dr Malcolm Lock z jednostki zdrowia Haldimand-Norfolk ujawnił 2 października kanadyjskim mediom: „Obudzili się z nietoperzem w swoim pokoju. Rodzice obejrzeli dziecko, nie widzieli żadnych śladów ugryzienia, zadrapań ani śliny i nie starali się o szczepionkę przeciwko wściekliźnie”. Zapewne stało się tak dlatego, że nietoperze występujące w tym regionie mają bardzo małe zęby i niekiedy trudno jest dostrzec ślady pokąsania. To dlatego rodzice dziecka stwierdzili, niestety niesłusznie, że niepotrzebne będzie przyjęcie leku na wściekliznę.

„Niezwykle ważne jest, aby każda osoba, która miała kontakt z nietoperzami, zwróciła się o pomoc lekarską”

„Niezwykle ważne jest, aby każda osoba, która miała kontakt z nietoperzami, zwróciła się o pomoc lekarską” - podkreślił dr Malcolm Lock. Jak dodał, leczenie i szczepienie powinny zostać wdrożone szybko, nawet jeśli ślady ugryzień nie są od razu widoczne. Ontario znane jest z występowania dużej ilości nietoperzy. Szacuje się, że kilkanaście procent może być zakażonych wścieklizną. Choroba ta, jeśli nie jest w żaden sposób leczona, powoduje niemal stuprocentową śmiertelność. Podejrzenia powinny wzbudzić nietypowe zachowania u nietoperzy, zwłaszcza aktywność w ciągu dnia, siedzenie na ziemi, brak siły do lotu. Objawy wścieklizny to gorączka, bóle głowy, duszności, drgawki, napady agresji. Śmierć następuje po paru tygodniach.

Sonda
Czy zaszczepiłeś już swojego pupila przeciwko wściekliźnie?
QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Wyjątkowa konwencja, większa szansa na komplet!
Pytanie 1 z 10
Jarosław Kaczyński był niegdyś redaktorem naczelnym "Tygodnika Solidarność"?
Nietoperze muszą dobrze zjeść przed zimową hibernacją

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają