Kochali się na zabój, rodziny ich nie akceptowały. Dwóch młodych mężczyzn rzuciło się w przepaść

i

Autor: Instagram/rayyyyyennnnn Kochali się na zabój, rodziny ich nie akceptowały. Dwóch młodych mężczyzn rzuciło się w przepaść

Tragedia poruszyła cały kraj

Opublikowali wspólne zdjęcia, chwilę potem razem rzucili się w przepaść. Powód łamie serce

2022-10-27 13:18

Cała Armenia jest w szoku po tragedii, do której doszło w Erywaniu, stolicy kraju. Porażające historia, którą można by nazwać współczesnym dramatem o Romeo i... Romeo łamie serca. Całe życie było przed nimi.

20 października udostępnili na portalu społecznościowym wspólne, romantyczne zdjęcia, a chwilę później już nie żyli. Para postanowiła popełnić razem samobójstwo skacząc z mostu. Skąd taka tragiczna decyzja? Jak przekazuje organizacja Pink Armenia, młodzi mężczyźni, Arsen i Tigran, nie byli akceptowani przez swoje rodziny. Dostawali także obraźliwe wiadomości i groźby śmierci. 

Według informacji organizacji, jeden z młodzieńców miał podobno 16 lub 17 lat, drugi był o kilka lat starszy. Ostatni ślad, jaki po sobie zostawili, to wspomniane zdjęcia z podpisem: „Happy End. Decyzje o udostępnieniu zdjęć i kolejnych krokach podjęliśmy wspólnie.” 

Działająca na rzecz osób LGBTQ+ grupa Pink Armenia wydała oświadczenie po tej tragedii. „Młodzi mężczyźni mieli przed sobą jeszcze wiele lat życia, ale z powodu nietolerancji wobec nich zrobili tak tragiczny krok. Osoby LGBT doskonale znają poczucie izolacji, niezrozumienia przez rodzinę i społeczeństwo. Ten tragiczny przypadek po raz kolejny dowodzi, że osoby LGBT w Armenii nie są bezpieczne i chronione ani przez społeczeństwo, ani przez państwo”.

Według Indeksu Rainbow Europe, rankingu badającego poziom równouprawnienia osób nieheteronormatywnych, Armenia znajduje się na samym dole listy, zajmując 47. miejsce na 49 krajów na liście. Polska jest niewiele wyżej, bo na 44. miejscu.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Całodobowe centrum Wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym 800 70 22 22
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  • pokonackryzys.pl

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Wsparcie psychologiczne dla osób LGBT+

  • Lambda Warszawa Telefon Zaufania dla osób LGBT i ich bliskich, czynny od poniedziałku do piątku | 18.00–21.00  22 628 52 22[email protected]
  • Grupa Stonewall (Poznań) Indywidualne wsparcie psychologiczne dla osób LGBT+, grupy wsparcia dla młodzieży, osób transpłciowych, biseksualnych oraz rodziców, [email protected]
  • Fundacja Trans-Fuzja Wsparcie psychologiczne dla osób transpłciowych, [email protected]
  • Krakowskie Centrum Równości Dom EQ, [email protected]
  • Kampania Przeciw Homofobii Wsparcie dla osób doświadczających dyskryminacji na tle orientacji seksualnej lub tożsamości/ekspresji płciowej, [email protected]
Sonda
Czy osoby LGBT są w Polsce dyskryminowane?
Express Biedrzyckiej - Jan Strzeżek: Niech Czarnek przeprosi za słowa o LGBT

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki