Ostatnie słowa zamieszczone na koncie papieża Franciszka mówiły o śmierci. "Nie zostaliśmy stworzeni dla śmierci, ale dla życia"
Po śmierci papieża Franciszka w Watykanie trwają wielkie przygotowania do pogrzebu Ojca Świętego i konklawe, podczas którego wybrana zostanie następna głowa Kościoła katolickiego. Tymczasem wielu nie może uwierzyć, że mimo optymistycznych doniesień po wypisaniu Franciszka ze szpitala papież zmarł tak nagle. Jak ujawnił Watykan, przyczyną śmierci Ojca Świętego były udar mózgu, śpiączka i nieodwracalna zapaść kardiologiczna. Teraz wierni i kardynałowie coraz tłumniej przybywają na Plac Świętego Piotra. Informacje ze Stolicy Apostolskiej mówią o dacie pogrzebu papieża Franciszka oraz terminu rozpoczęcia konklawe, podczas którego zostanie wybrany następna głowa Kościoła katolickiego. Papież Franciszek ostanie pochowany 26 kwietnia, w sobotę, o godzinie 10, zaś konklawe według również nieoficjalnych informacji między 5 a 10 maja. A przecież jeszcze na dzień przed śmiercią pokazał się wiernym na balkonie Bazyliki Świętego Piotra i udzielał im błogosławieństwa! Zamieścił też ostatni wpis w mediach społecznościowych. Pisał o śmierci.
Papież w ostatnim wpisie o śmierci i sensie życia. "Chrystus zmartwychwstał! Te słowa oddają cały sens naszego istnienia"
"Chrystus zmartwychwstał! Te słowa oddają cały sens naszego istnienia, ponieważ nie zostaliśmy stworzeni dla śmierci, ale dla życia" - głoszą ostatnie słowa, jakie zamieścił papież Franciszek na platformie społecznościowej X, na koncie Pontifex. Słowa te brzmią dzisiaj proroczo. Tymczasem na koncie Franciszka zaszły zmiany. Po jego śmierci nie ma tam już zdjęcia Ojca Świętego, a nazwę profilu zmieniono, umieszczając tam słowa "Apostolica Sedes Vacans", co oznacza, że obecnie nie ma żadnego urzędującego papieża. Poprzedni wpis Franciszka, także z 20 kwietnia, głosił: "Chciałbym, abyśmy odnowili naszą nadzieję, że pokój jest możliwy! Z Grobu Pańskiego, Kościoła Zmartwychwstania Pańskiego, gdzie w tym roku Wielkanoc jest obchodzona przez katolików i prawosławnych tego samego dnia, niech światło pokoju rozbłyśnie w Ziemi Świętej i na całym świecie".
