Papież Franciszek pokaże się wiernym? Tajemnicze prace w oknie szpitala
Agencja Agi opublikowała nagranie, na którym widać prace w oknie szpitala, zadając pytanie: "Technicy pracują w Gemelli, czy papież przygotowuje niespodziankę na niedzielną modlitwę Anioł Pański?". Watykańskie biuro prasowe poinformowało w piątek (21 marca) wieczorem, że w niedzielę, tak jak dotychczas, planowana jest publikacja tekstu papieskich rozważań. O ewentualnych zmianach w planach Watykan ma poinformować w sobotę.
Media spekulują, że papież Franciszek, który zmaga się z obustronnym zapaleniem płuc, mógłby pobłogosławić wiernych zgromadzonych na dziedzińcu szpitala. W niedzielę 16 marca Watykan opublikował pierwsze zdjęcie papieża od początku jego hospitalizacji. W piątek poinformowano o dalszej, niewielkiej poprawie jego stanu zdrowia.
Polecany artykuł:
Czy po ponad pięciu tygodniach hospitalizacji papież pobłogosławi wiernych?
Włoska prasa cytuje również słowa argentyńskiego kardynała Victora Manuela Fernandeza, prefekta Dykasterii Nauki Wiary, który stwierdził, że po tlenoterapii wysokoprzepływowej papież "musi na nowo nauczyć się mówić". Kardynał Fernandez wyraził również opinię, że rozpoczyna się "nowy etap" pontyfikatu, który będzie "owocny dla Kościoła i świata". Zaznaczył jednocześnie, że papież nie zamierza rezygnować z urzędu i czuje się dobrze. "Jego stan ogólny jest praktycznie taki, jak wcześniej" - powiedział kardynał Fernandez.