To niejedyne zmiany na „zielonych”. W 2020 roku pojawi się nowa 10–dolarówka. Co prawda zostanie na niej Alexander Hamilton, ale dostanie towarzystwo. Na rewersie banknotu pojawi się bowiem montaż wizerunków sufrażystek, które były zaangażowane w walkę o prawa wyborcze dla kobiet. Nowa 10-dolarówka pojawi się w obiegu w 100. rocznicę wprowadzenie 19. poprawki gwarantującej kobietom prawa wyborcze.
Harriet Tubman żyła w latach 1820 – 1913. Była afroamerykańską abolicjonistką i zbiegłą niewolnicą. Podczas wojny secesyjnej walczyła w armii Unii. Przed wojną odbyła z wiele misji na Południe misji i pomogła w ucieczce ponad 300 osobom niewolnikom.
Dlaczego Jackson zniknie z 20–dolarówki? Wiele organizacji społecznych zarzuca mu, że był właścicielem niewolników i gdy był prezydentem w 1830 roku podpisał akt przesiedlenia Indian zamieszkujących bogate w surowce ziemie na południowym wschodzie Ameryki, by zrobić miejsce dla białych europejskich osadników. W trakcie masowych wysiedleń wielu Indian Izmarło z powodu chorób i głodu.
Na dolarze amerykańskim Harriet Tubman będzie drugą kobietą. Pierwszą była Martha Washington, żona prezydenta Georga Washingtona. Jej wizerunek znajduje się na przodzie banknotów jednodolarowych z 1886 i 1891 roku i na tyle banknotu jednodolarowego z 1896 roku.
PK
Pierwsza Afroamerykanka na amerykańskim banknocie
Z 20-dolarówki zniknie prezydent Andrew Jacoson. Jego miejsce zajmie Harriet Tubman – pierwsza Afroamerykanka na amerykańskich banknotach. Tubman była liderką XIX-wiecznego ruchu abolicjonistycznego, która stała na czele tzw. Szlaku Podziemnego, przy pomocy którego pomagano w ucieczce niewolnikom na północ.